EN

Matematika pre život

Sedem matematických princípov, ktoré formujú náš život

Kit Yates


Zmeňte svoj život vďaka matematike.
Matematické vzorce formujú ľudské životy – od pôrodnosti cez choroby až po to, ako vnímame plynutie času. V tejto mimoriadne zrozumiteľne sformulovanej knihe nás Kit Yates vyzbrojuje jednoduchými matematickými pravidlami a nástrojmi, ktoré nám môžu pomôcť porozumieť chaotickým a často nejasným hádankám nášho sveta. Odhalíte, ako nám matematika môže zmeniť život k lepšiemu, ako sa vyvarovať omylov alebo ako čítať správy a odhaľovať lži.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Radka Smržová
Počet strán 272
EAN 9788056636404
Dátum vydania 29.9.2023
Vek od 18
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,38
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Matematické vzorce formujú ľudské životy – od pôrodnosti cez choroby až po to, ako vnímame plynutie času. V tejto mimoriadne zrozumiteľne sformulovanej knihe nás Kit Yates vyzbrojuje jednoduchými matematickými pravidlami a nástrojmi, ktoré nám môžu pomôcť porozumieť chaotickým a často nejasným hádankám nášho sveta. Zistíte, prečo je rozumné vždy spochybňovať štatistiku, prečo je často dôležité požiadať o druhý názor a niekedy prekvapivo vhodné dodržiavať pravidlo 37 %.

Kniha sa opiera o príbehy skutočných udalostí, vďaka ktorým zistíte, ako nájsť najlepšie miesto vo vlaku a najrýchlejší frontu u zeleninára, ako sa upokojiť tvárou v tvár nečakanej lekárskej diagnóze, ako sa poučiť z černobyľskej katastrofy aj ako zastaviť smrtiacu epidémiu. Spoznáte príbehy justičných omylov, ale aj investorov, ktorí prišli o bohatstvo. Odhalíte, ako nám matematika môže zmeniť život k lepšiemu, ako sa vyvarovať omylov alebo ako čítať správy a odhaľovať lži. Matematika je všade okolo nás, stačí sa len naučiť inak premýšľať.

„Kit Yates poukazuje na to, ako hlboko je náš osobný a spoločenský život prepojený s matematikou. Stavať sa k nej ignorantsky nie je práve najrozumnejšou voľbou, pretože takýto postoj vám občas môže poriadne zavariť. Matematiku pre život považujem za nesmierne pútavé čítanie. Napriek tomu, že sa venuje rozličným vážnym témam, je zrozumiteľná i pre tých, ktorí podobne ako ja, nemajú matematiku úplne v láske.“ – Ian McEwan, autor bestsellerov Betónová záhrada či Pokánie

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Kit Yates

Kit Yates

Vyštudoval matematiku na Oxforde a pracuje ako profesor na univerzite v Bathe. Vo svojom výskume sa venoval vysvetleniu rôznych fenoménov (vývin embrya, tvar škrupiny vajec, poruchy spánku) pomocou matematiky. Jeho poznatky z rôznych oblastí boli uverejnené v mnohých mienkotvorných periodikách. Svoju lásku k matematike pretavil aj do populárno-náučnej publikácie Matematika života.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM