EN

Hus vo veľkomeste (s podpisom)

Katarína Mikolášová


Poviedky o matkách, ich dcérach, láske, utrpení i vykúpení
Zbierka poviedok nás vnesie hlboko do vnútra vzťahov medzi matkami a dcérami, v ktorých sa striedajú humor a napätie, láska i utrpenie. Deväť príbehov odhaľuje zložité, niekedy až patologické vzťahy medzi matkami a dcérami v rôznych etapách ich životov a v rozličných situáciách. Napriek temnote a napätiu, ktoré sa vinú týmito príbehmi, v nich však cítiť aj svetlo a nádejné momenty. Liečivá a nenahraditeľná sila prírody sa stáva útočiskom pre nepokojné a rozpoltené mysle postáv.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 120
EAN 5000000000056
Dátum vydania 21.6.2024
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,23
Typ kniha
Väzba viazaná s papierovým poťahom bez laminác

Poviedky o matkách, ich dcérach, láske, utrpení i vykúpení

Zbierka poviedok nás vnesie hlboko do vnútra vzťahov medzi matkami a dcérami, v ktorých sa striedajú humor a napätie, láska i utrpenie. Deväť príbehov odhaľuje zložité, niekedy až patologické vzťahy medzi matkami a dcérami v rôznych etapách ich životov a v rozličných situáciách.

Napriek temnote a napätiu, ktoré sa vinú týmito príbehmi, v nich však cítiť aj svetlo a nádejné momenty. Liečivá a nenahraditeľná sila prírody sa stáva útočiskom pre nepokojné a rozpoltené mysle postáv.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly zo série "Made in SLOVAKIA"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Katarína Mikolášová

Katarína Mikolášová

Katarína Mikolášová napísala päť zbierok poézie a osem knižiek pre deti. Rada cestuje a spoznáva zaujímavé miesta, čo sa odráža v jej tvorbe pre mladých čitateľov. V nej spája fantáziu a prvky mágie s poznatkami z histórie a geografie Slovenska (Bojnickí búbeli, Príbehy z prameňa, Odvážny Brusko), ale aj o iných krajinách (Povesti spod Vitoroga/Priče ispod Vitoroga). Publikovala vo viacerých zborníkoch a periodikách, jej verše preložili do poľštiny a maďarčiny. Za svoju tvorbu získala niekoľko ocenení, napríklad Prémiu v rámci Ceny Literárneho fondu za pôvodnú literatúru v kategórii literatúra pre deti a mládež za dielo Bojnickí búbeli. Jej prvá próza pre dospelého čitateľa, Hus vo veľkomeste, bola odbornou porotou zaradená do tohtoročnej desiatky Anasoft Litera a spolu s ďalšími deviatimi prozaickými dielami slovenských autorov a autoriek sa tak bude uchádzať o ocenenie pre najlepšiu slovenskú knihu za rok 2024
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM