EN

Všetky knižky označené ako "expedujeme ihneď", objednané do 18.12.2019 pri spôsobe dopravy REMAX, Vám budú s garanciou doručené do Vianoc!

Ve stínu kaktusu

Jaroslav Žák


Humoristický román Ve stínu kaktusu je sice zasazen do fiktivní jihoamerické země jménem Hodoquas, ale čtenáři okamžitě dojde, že autor svým příznačným, satirickým způsobem zobrazuje realitu poválečného Československa, konkrétně trojletí 1945–48, kdy se země sice navenek jevila demokraticky, ale všechno už neodvratně směřovalo ke komunistickému převratu v únoru 1948.

Informácie

Jazyk čeština
Počet strán 240
EAN 9788025900789
Dátum vydania 24.1.2011
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo PLUS
Hmotnosť 0,4
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Humoristický román Ve stínu kaktusu je sice zasazen do fiktivní jihoamerické země jménem Hodoquas, ale čtenáři okamžitě dojde, že autor svým příznačným, satirickým způsobem zobrazuje realitu poválečného Československa, konkrétně trojletí 1945–48, kdy se země sice navenek jevila demokraticky, ale všechno už neodvratně směřovalo ke komunistickému převratu v únoru 1948. Podobně jako v románech Konec starých časů a Na úsvitě nové doby si i zde Jaroslav Žák bere na paškál ustrašenost a pokrytectví většiny soudobé společnosti; díky alegorickému přenesení zdejších událostí do Jižní Ameriky však jeho satira ještě nabývá na štiplavosti – humorná nadsázka ovšem autorovi nezabraňuje, aby velice přesně pojmenoval realitu kolem sebe.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!