EN
Lindeni. Knihy, ktoré nepustíte z rúk

Lindeni. Knihy, ktoré nepustíte z rúk

Knihy, ktoré nepustíte z rúk. To je nielen reklamný slogan, ale aj snaha novej knižnej značky Lindeni, ktorá v týchto dňoch vstupuje do slovenských knižných vôd. Vydavateľský dom Albatros Media Slovakia pod ňou združuje literatúru pre dospelých a ročne plánuje vydať minimálne stovku nových titulov.

Vývoj novej značky bol niekoľkomesačný tvorivý proces, do ktorého bolo zapojených množstvo ľudí a viacero špičkových spoločností.  „Bolo to naozaj niečo výnimočné, niečo, čo sa nedeje každý deň,“ hovorí konateľ spoločnosti Martin Brix. „Vytvárali sme novú značku, ktorá však stojí na koreňoch silného vydavateľského domu, veď Albatros bude oslavovať osemdesiatku a patrí k najstarším vydavateľstvám bývalého Československa. Práve tie korene nás postupne doviedli k lipe, mohutnému stromu. Tak vznikol názov Lindeni, vychádzajúci z domácich koreňov, no pritom so svetovým leskom. Budeme vydávať domácich aj svetových autorov, chceme ponúknuť čitateľom kvalitné knihy pre dospelých, či už pôjde o beletriu alebo náučnú literatúru. Lákavé knihy, ktoré jednoducho nebudete chcieť pustiť z rúk.“

Z novej značky a najmä kníh má radosť aj šéfredaktorka vydavateľstva Marta Jankajová: „Tešíme sa na každú novú knihu a sme radi, že hneď pri rozbehu novej značky môžeme čitateľom ponúknuť skutočné skvosty ako napríklad britskú knihu roka 2016 Had z Essexu alebo debutovú zbierku poviedok Toma Hanksa O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch, v ktorej dokazuje, že je nielen skvelý herec, ale aj skvelý autor,« hovorí skúsená redaktorka. »Výborné publikácie ponúkame aj z kategórie non fiction – napríklad kompletného sprievodcu histamínovou intoleranciou HIT, čo je v dnešnej dobe extrémne aktuálna téma, či pôvabnú knihu Radosť z mála od Francine Jay, nielen pre tých, čo mávajú pocit, že veci, ktoré vlastnia, ich vlastne ani netešia, ale skôr zaťažujú...“ dopĺňa Marta Jankajová.

V prvom mesiaci vychádza pod značkou Lindeni desať titulov rôznych žánrov a v takejto rôznorodosti chce vydavateľstvo pokračovať aj naďalej. „Plánovaných a pripravovaných titulov vo vydavateľstve Lindeni je sto v prvom roku. Je to mix kníh pre dospelého čitateľa od  detektívky cez triler, román, knihu o zdraví až po odbornú literatúru. Je z čoho vyberať,“ dodáva Martin Brix.

Okrem kvalitnej prekladovej literatúry sa môžu čitatelia tešiť aj na pôvodné slovenské knihy, spočiatku prevažne v non fiction literatúre, no Lindeni má ambíciu osloviť aj domácich autorov kvalitnej beletrie. „Pripravujeme tituly o Slovensku - Slovensko - rodný náš kraj - od známeho propagátora ľudových tradícií Votecha Majlinga, Sladké a fit od Simony Malkovej zo známeho blogu Fitclan, knihu o forenznej psychológii profesora Antona Heretika a veľa veľa ďalších. Slovenských autorov chceme vydávať viac a veríme, že sme a aj budeme pre nich zaujímavé a silné vydavateľstvo. Som si istý, že im vieme ponúknuť kvalitné zázemie a podmienky.“

Vydavateľstvo Albatros Media Slovakia vydáva aktuálne okrem značky Lindeni pre dospelú literatúru aj detské knihy vo vydavateľstvách Albatros a Fragment a knihy pre young adult publikum pod značkou CooBoo. Na slovenský trh bude aj naďalej distribuovať české knihy všetkých značiek materskej spoločnosti Albatros Media a.s.

Prehľad noviniek

BELETRIA

Tom Hanks: O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch

Tom Hanks s citom a humorom preniká do ľudských životov a odkrýva ich slabosti. Príbehy spája jedna vec: v každom z nich hrá rolu pisateľ, niekedy úplne nepatrnú, inokedy ústrednú. Tom Hanks vidí do vnútra človeka a píše o ňom s takou naliehavou empatiou a úprimnosťou, že čitateľ sa ťažko ubráni dojatiu či melanchólii.

Sarah Perryová: Had z Essexu

Had z Essexu sa odohráva v dobe krásnych aj hrozivých zmien, na sklonku 19. storočia. Román hovorí o tom, že napriek našim nedorozumeniam máme vždy základné veci spoločné. Oslavuje lásku vo všetkých jej podobách, vyzdvihuje priateľstvo a opisuje výbušnú zmes, ktorá z týchto dvoch prvkov vzniká.

Nicolas Beuglet: Výkrik

Fascinujúci triler o ľudskom šialenstve a nebezpečnosti vedy, ktorá sa v nepovolaných rukách mení na smrtiacu zbraň. Napísaný na základe skutočných udalostí.

Gill Sims: Prečo mama pije

Mama potrebuje pauzu. Odmieta sa mlčky zmeniť na ženu, čo má praktický účes, žije len pre deti a na ihrisku sa snaží tromfnúť ostatné matky tým, že sa chváli mimoškolskými aktivitami a „úspechmi“ svojich ratolestí či poslednou dovolenkou. Namiesto toho zviera pohár vína a opakovane si šomre popod nos: „DPČ s mojím životom.“ Až kým si nespomenie na jeden úžasný nápad...

John Marrs: Spriaznené duše

Existuje niekde vaša spriaznená duša? Predstavte si svet, v ktorom ju môžete nájsť vďaka novému vedeckému objavu. Stačí jednoduchá analýza DNA a hneď je jasné, pre koho ste boli stvorení. Databáza zahŕňa miliardu ľudí z celého sveta. No na „večnú lásku“ nie je stopercentná záruka. Pretože dokonca aj spriaznené duše majú svoje tajomstvá. A niektoré sú smrteľne šokujúce...

NON FICTION

James L. Gibb: HIT: Kompletný sprievodca histamínovou intoleranciou

Histamínová intolerancia (HIT) patrí v súčasnosti medzi rozšírené ochorenia. Postihuje mnohých z nás, aj keď o jej existencii často netušíme. Jej príznakmi môžeme trpieť dlhodobo a sú také rôznorodé, že si ich zvyčajne nedáme do súvisu so stravou, ktorú naše telo nevie správne spracovať. Dobrá správa je, že ak o HIT získame informácie a pochopíme mechanizmus tohto ochorenia, môžeme sa úspešne vyliečiť. Toto je kompletná príručka, ktorá vysvetľuje príčiny vzniku ochorenia, symptómy aj možnosti liečby.

Francine Jay: Radosť z mála

Máte niekedy pocit, že veci, ktoré vlastníte, vás netešia, ale zaťažujú? Tajne si želáte, aby sa vaším domovom prehnala víchrica a odviala všetky zbytočnosti? Ak áno, je načase zjednodušiť si život! Radosť z mála je príručka, ktorá vás zábavnou a nenáročnou formou navedie na minimalistický životný štýl. Vďaka nej sa naučíte, ako sa efektívne zbaviť zbytočností. Odmenou vám bude viac radosti, voľného času a ako bonus skvelý pocit, že šetríte životné prostredie.

Janina Černá: Sladko bez cukru! – Cukrfree

Účelom tejto kuchárky, napísanej známou blogerkou, nie je len inšpirácia novými a pre niektorých aj netradičnými receptami a ingredienciami. Je to hlavne dôkaz, že aj život bez cukru môže byť dlhodobo udržateľný, a to bez akéhokoľvek obmedzovania. Nie je to diéta, je to životný

NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!