EN

Kniha komiksů


Kultovní komisky z Ohníčku, Pionýra a Sluníčka!
Karel Franta patří k nejvýznamnějším českým ilustrátorům dětské literatury. Současně se řadí mezi nejkvalitnější tvůrce obrázkových seriálů pro menší čtenáře – a to nejen jako kreslíř, ale i jako scenárista. Kniha komiksů Karla Franty nabízí kompletní soubor všech jeho rozsáhlejších autorských příběhů, které publikoval v 60. a 70. letech v časopisech Ohníček, Pionýr a Sluníčko. Nejznámějšího Malého Vinnetoua doprovázejí cykly SOS, Strašidýlko Kuk a Návštěva z pralesa.

Informácie

Žáner komiks
Ilustrátor Karel Franta
Jazyk čeština
Počet strán 224
EAN 9788000033013
Dátum vydania 14.10.2013
Vek od 8
Formát 195x255 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,914
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Karel Franta patří k nejvýznamnějším českým ilustrátorům dětské literatury. Současně se řadí mezi nejkvalitnější tvůrce obrázkových seriálů pro menší čtenáře – a to nejen jako kreslíř, ale i jako scenárista. Kniha komiksů Karla Franty nabízí kompletní soubor všech jeho rozsáhlejších autorských příběhů, které publikoval v 60. a 70. letech v časopisech Ohníček, Pionýr a Sluníčko. Nejznámějšího Malého Vinnetoua doprovázejí cykly SOS, Strašidýlko Kuk a Návštěva z pralesa. Kniha je doplněna dalším obrazovým materiálem, který se v této knize prezentuje ve své úplnosti poprvé, a zasvěceným doslovem Tomáše Prokůpka.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

Fantasy-svet.sk - Kniha komiksů

Pre niekoho z vás môže komiks predstavovať modernú naratívnu umeleckú formu z konca 19. storočia, ktorá spĺňa všetky potrebné atribúty kvalitnej literatúry. Niekto iný v ňom zase vidí populárny hybrid „slova“ a „kresby“ stojaci kdesi na hranici medzi verbálnou a neverbálnou komunikáciou, ktorý je skôr určený pre detského prijímateľa. Zatiaľ čo bežný čitateľ môže vnímať komiks ako istý typ bezduche...
NAPÍŠTE NÁM