EN

Kniha komiksů


Kultovní komisky z Ohníčku, Pionýra a Sluníčka!
Karel Franta patří k nejvýznamnějším českým ilustrátorům dětské literatury. Současně se řadí mezi nejkvalitnější tvůrce obrázkových seriálů pro menší čtenáře – a to nejen jako kreslíř, ale i jako scenárista. Kniha komiksů Karla Franty nabízí kompletní soubor všech jeho rozsáhlejších autorských příběhů, které publikoval v 60. a 70. letech v časopisech Ohníček, Pionýr a Sluníčko. Nejznámějšího Malého Vinnetoua doprovázejí cykly SOS, Strašidýlko Kuk a Návštěva z pralesa.

Informácie

Žáner komiks
Ilustrátor Karel Franta
Jazyk čeština
Počet strán 224
EAN 9788000033013
Dátum vydania 14.10.2013
Vek od 8
Formát 195x255 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,93
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Karel Franta patří k nejvýznamnějším českým ilustrátorům dětské literatury. Současně se řadí mezi nejkvalitnější tvůrce obrázkových seriálů pro menší čtenáře – a to nejen jako kreslíř, ale i jako scenárista. Kniha komiksů Karla Franty nabízí kompletní soubor všech jeho rozsáhlejších autorských příběhů, které publikoval v 60. a 70. letech v časopisech Ohníček, Pionýr a Sluníčko. Nejznámějšího Malého Vinnetoua doprovázejí cykly SOS, Strašidýlko Kuk a Návštěva z pralesa. Kniha je doplněna dalším obrazovým materiálem, který se v této knize prezentuje ve své úplnosti poprvé, a zasvěceným doslovem Tomáše Prokůpka.

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

Fantasy-svet.sk - Kniha komiksů

Pre niekoho z vás môže komiks predstavovať modernú naratívnu umeleckú formu z konca 19. storočia, ktorá spĺňa všetky potrebné atribúty kvalitnej literatúry. Niekto iný v ňom zase vidí populárny hybrid „slova“ a „kresby“ stojaci kdesi na hranici medzi verbálnou a neverbálnou komunikáciou, ktorý je skôr určený pre detského prijímateľa. Zatiaľ čo bežný čitateľ môže vnímať komiks ako istý typ bezduche...
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!