EN

Vážení zákazníci, z dôvodu inventúry našej spoločnosti je sklad ZATVORENÝ. Expedícia objednávok bude obnovená od 12. 07. 2022. Využite skvelú zľavu 25% počas inventúry!

5,0
( 1 )

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Podľa hodnotenia The Sunday Times jeden z 50 najlepších trilerov z celého sveta za posledných päť rokov!
Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Prvý diel francúzskej bestsellerovej série s kriminalistom Martinom Servazom. Pracovníci elektrárne v Pyrenejach nájdu mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi v Toulouse. Ten na mŕtvole identifikuje DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von...
Získané ocenenia:
Crime Novel Prize, 2012,

Informácie

Číslo dielu 1
Jazyk slovenčina
Originálny názov Glace
Pôvodný jazyk francúzština
Séria Martin Servaz
Počet strán 632
EAN 9788075050946
Dátum vydania 4.5.2015
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo XYZ
Hmotnosť 0,83
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí!

Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva.

Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.

- víťaz prestížnej Crime Novel Prize v Cognac v roku 2012

- nominácia na Elle Reader´s Prize

- podľa hodnotenia The Sunday Times jeden z 50 najlepších trilerov z celého sveta za posledných päť rokov!

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Martin Servaz"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Bernard Minier

Bernard Minier

Bernard Minier sa narodil v Béziers, vyrastal v juhozápadom Francúzsku a detstvo strávil v Pyrenejach. Študoval na univerzite v Toulouse, odkiaľ pochádza aj hlavný hrdina jeho trilerov Martin Servaz. Vvše dvadsať rokov žije neďaleko Paríža, je ženatý, má dve deti a písaniu sa venuje na plný úväzok. Jeho prvý román Mráz bol preložený do niekoľkých svetových jazykov vrátane angličtiny a najväčší úspech zaznamenal vo Francúzsku a Nemecku. Zatiaľ poslednou, šiestou, knihou v sérii je román Údolie.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

denník Pravda - Mráz drží čitateľa v strehu

"Mimoriadny bestseller, ktorý vám nedá spať," sú slová, ktoré sprevádzali vydanie debutu francúzskeho spisovateľa Bernarda Miniera Mráz. Odvážne rozsiahly román na svojich 624 stranách dáva policajnému veliteľovi Martinovi Servazovi veľkorysý priestor na vyriešenie špeciálneho prípadu, na ktorého začiatku je rituálna vražda koňa. Kniha Mráz vyšla v Nakladateľstve XYZ v slovenskom preklade Márie Gá...

blog - Atmosféra prenikajúca do špiku kostí

Hoci vo svete krimi literatúry hrajú prvé husle americkí a severskí autori, náležitú pozornosť si zaslúžia aj ďalšie proveniencie. Jednou z nich je Francúzsko, krajina pôvodu spisovateľa Bernarda Miniera. Do sveta kníh vstúpil až po päťdesiatke, kedy majú najzvučnejšie mená na svojom konte množstvo úspešných titulov. Neskorý debut mu však nijako neuškodil, možno práve naopak - cítiť z neho vyzreto...
NAPÍŠTE NÁM