EN

Čierny dom

Peter May


Neuveriteľne sugestívny triler vypovedá o temných stránkach ľudského bytia a kvalitou výrazne presahuje hranice svojho žánru. Čierny dom otvára skvelú bestsellerovú sériu detektívnych románov z ostrova Lewis.
Sympatický policajný detektív Fin Macleod prichádza na škótsky ostrov Lewis vyšetrovať brutálnu vraždu. Fin vyrastal na tomto drsnom ostrove bičovanom nemilosrdnými vetrami, na ktorom akoby život zostal v prapôvodnej pohanskej podobe a krv a pomsta sú jeho prirodzenou súčasťou. Stretáva sa tu s bývalými kamarátmi i prvou veľkou láskou Marsaili. Desivé odhalenie brutálnej vraždy a hrozba ďalšieho násilia nútia Fina prebádať tajomstvá minulosti, kde sa skrýva kľúč k riešeniu.

Informácie

Číslo dielu 1
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Blackhouse
Pôvodný jazyk angličtina
Séria Ostrov Lewis
Počet strán 400
EAN 9788025904299
Dátum vydania 14.9.2015
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo PLUS
Hmotnosť 0,53
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

SÉRIA FIN – autor svetových bestsellerov Peter May opäť na scéne!

Krimitriler Čierny dom otvára skvelú bestsellerovú sériu detektívnych románov z ostrova Lewis.

Pôsobivý triler, mrazivý a zároveň ohnivý, rovnako ako krajina, kde sa zrodil. Majstrovské dielo.

–L’ Humanité

Sympatický policajný detektív Fin Macleod prichádza na škótsky ostrov Lewis vyšetrovať brutálnu vraždu, spáchanú podľa rovnakého scenára ako tá, čo práve vyšetruje v Edinburgu. Fin vyrastal na tomto drsnom odľahlom ostrove bičovanom nemilosrdnými vetrami, na ktorom akoby život zostal v prapôvodnej pohanskej podobe a krv a pomsta sú jeho prirodzenou súčasťou. Stretáva sa tu s bývalými kamarátmi i prvou veľkou láskou Marsaili a zatiaľ netuší, že riešenie prípadu súvisí aj s jeho účasťou na výprave lovcov súl na nebezpečnú Skalu. Desivé odhalenie brutálnej vraždy a hrozba ďalšieho násilia nútia Fina prebádať tajomstvá minulosti, kde sa skrýva kľúč k riešeniu.

Neuveriteľne sugestívny triler vypovedá o temných stránkach ľudského bytia a kvalitným literárnym štýlom výrazne presahuje hranice svojho žánru.

I. diel bestsellerovej série FIN z ostrova Lewis.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Ostrov Lewis"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Peter May

Peter May

Peter May sa narodil v škótskom Glasgowe. Po novinárskej kariére presedlal na písanie televíznych scenárov, no najväčšiu popularitu si získal najmä svojimi knižnými príbehmi. Jeho knihy sú prekladané do mnohých jazykov a niekoľkokrát boli ocenené prestížnymi literárnymi cenami, čo ho radí medzi najúspešnejších svetových spisovateľov súčasnosti. Z jeho kníh sa predali milióny výtlačkov po celom svete.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Denník N - Tento žáner sedí autorovi ešte lepšie

Čierny dom - dobré krimi zo škótskeho ostrova Potešila som sa, že si môžem knihu Petra Maya v slovenčine prečítať v predstihu. Lebo dnes v pondelok vychádza jej prvé slovenské vydanie a môžem teda o nej napísať hneď. Od Maya som čítala Výnimočných ľudí, čo bola dobrá detektívka, kde všetko vyriešili vďaka googleniu. Keďže si vopred o knihách nezvyknem nič zisťovať, tak som sa opäť vrhla na kni...

blog - Triler, ktorý sa vám dostane pod kožu

Nedávno som písal o Mayovej knihe Výnimoční ľudia, ktorá je úvodnou v sérii o Enzovi Macleodovi a jeho nevšedných, mysterióznych prípadoch. A v týchto dňoch vychádza Čierny dom, začiatok ďalšej, ak nie ešte úspešnejšej série na čele s Finom Macleodom. Vďaka úžasnej spolupráci so spoločnosťou Albatros Media som mal možnosť prečítať si tento román v predstihu a môžem povedať, že prekonal aj moje nad...
NAPÍŠTE NÁM