EN

Garancia doručenia do Vianoc pri knihách s označením "Expedujeme ihneď":   🟢 Slovenská pošta    🟢 DPD    🟢 Packeta

Najznámejšie úslovia z Biblie

Prečo sa hovorí... začať od Adama, po nás potopa, neveriaci Tomáš...

Petr Kostka


Osudy a činy, ktoré nás inšpirujú odnes. 19 najzaužívanejších úsloví, ktoré majú svoj pôvod v jednej z najstarších kníh na svete – v Biblii.
Niektoré ľudské osudy a činy inšpirujú už stovky generácií natoľko, že stále zostávajú súčasťou nášho jazyka. Určite z času na čas začujete niekoho povedať: to je teda jóbovka, stojí ako soľný stĺp alebo to je šalamúnske rozhodnutie. Možno ani presne neviete, čo tieto úslovia znamenajú a odkiaľ sa vzali. Zrozumiteľnú odpoveď napísanú tak, aby jej porozumeli aj deti, nájdete v tejto knihe.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Proč se říká...? – Začít od Adama... a další biblická úsloví
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 64
EAN 9788056401866
Dátum vydania 12.9.2016
Vek od 9
Formát 197x234 mm
Vydavateľstvo Fragment
Hmotnosť 0,41
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Niektoré ľudské osudy a činy inšpirujú už stovky generácií natoľko, že stále zostávajú súčasťou nášho jazyka. Určite z času na čas začujete niekoho povedať: to je teda jóbovka, stojí ako soľný stĺp alebo to je šalamúnske rozhodnutie. Možno ani presne neviete, čo tieto úslovia znamenajú a odkiaľ sa vzali. Zrozumiteľnú odpoveď napísanú tak, aby jej porozumeli aj deti, nájdete v tejto knihe. Vybrali sme devätnásť najzaužívanejších úsloví, ktoré majú svoj pôvod v jednej z najstarších kníh na svete – v Biblii.

Ďalšie tituly z rady "Najznámejšie úslovia / prečo sa hovoí..."

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Petr Kostka

Petr Kostka

Vystudoval filozofii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta a přispíval do řady časopisů. Po roce 1989 řídil zahraniční rubriku České televize, vedl ranní vysílání Dobré jitro s ČT a později působil jako tiskový mluvčí TV NOVA. V roce 2003 přešel jako tiskový mluvčí do Senátu Parlamentu ČR, kde v roli poradce pracuje dodnes. Má tři děti a čtyři vnoučata. Jeho zájem o biblistiku a historii jej přivedl k psaní naučných knížek pro děti.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM