EN

Najznámejšie antické úslovia

Prečo sa hovorí... Achillova päta, kopla ma múza, jablko sváru...

Petr Kostka


Poznáte slovné spojenia „kopla ma múza“, či „kocky sú hodené,“. 21 slovných spojení, ktoré majú svoj pôvod v gréckych a rímskych dejinách, bájach a povestiach - činy a ľudské osudy, ktoré inšpirujú už stovky generácií.
Určite z času na čas začujete niekoho povedať: „Kocky sú hodené“ alebo „dostal som danajský dar.“ Možno presne neviete, čo tieto prirovnania znamenajú a odkiaľ sa vzali. Zrozumiteľnú odpoveď, napísanú tak, aby jej porozumeli aj deti, nájdete v tejto knihe. Vybrali sme dvadsaťjeden najpoužívanejších ustálených slovných spojení, ktoré majú svoj pôvod v gréckych a rímskych dejinách, bájach a povestiach. Ktoré činy a ľudské osudy inšpirujú už stovky generácií natoľko, že stále zostávajú súčasťou nášho jazyka?

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Antická úsloví (prac.)
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 64
EAN 9788056401903
Dátum vydania 12.9.2016
Vek od 9
Formát 197x234 mm
Vydavateľstvo Fragment
Hmotnosť 0,397
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Určite z času na čas začujete niekoho povedať: „Kocky sú hodené,“ alebo „dostal som danajský dar.“ Možno presne neviete, čo tieto prirovnania znamenajú a odkiaľ sa vzali. Zrozumiteľnú odpoveď, napísanú tak, aby jej porozumeli aj deti, nájdete v tejto knihe. Vybrali sme dvadsaťjeden najpoužívanejších ustálených slovných spojení, ktoré majú svoj pôvod v gréckych a rímskych dejinách, bájach a povestiach. Ktoré činy a ľudské osudy inšpirujú už stovky generácií natoľko, že stále zostávajú súčasťou nášho jazyka?

Zoznámte sa s nimi, a keď začujete niekoho hovoriť, „kopla ma múza“, budete už vždy vedieť, čo tým myslí...

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Najznámejšie úslovia / prečo sa hovoí..."

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Petr Kostka

Petr Kostka

Vystudoval filozofii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta a přispíval do řady časopisů. Po roce 1989 řídil zahraniční rubriku České televize, vedl ranní vysílání Dobré jitro s ČT a později působil jako tiskový mluvčí TV NOVA. V roce 2003 přešel jako tiskový mluvčí do Senátu Parlamentu ČR, kde v roli poradce pracuje dodnes. Má tři děti a čtyři vnoučata. Jeho zájem o biblistiku a historii jej přivedl k psaní naučných knížek pro děti.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM