EN

Slovenské klenoty UNESCO

Jozef Petro


Dokážete vymenovať aspoň šesť slovenských pamiatok, ktoré sú zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO?
Objavte skryté čaro nádherných slovenských pamiatok, ktoré sú natoľko cenné, že boli zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Navštívte miesta, ktoré sú raz a navždy spojené so slovenskou históriou. Dajte sa inšpirovať jedinečnými prírodnými krásami. Zoznámte sa aj so slovenskými nehmotnými pamiatkami zo Zoznamu UNESCO. Kniha vám okrem toho ponúkne tipy na výlety za nemenej krásnymi a zaujímavými pamiatkami, ktoré sa ešte len usilujú o zápis do Zoznamu UNESCO.

Informácie

Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 112
EAN 9788056601112
Dátum vydania 11.8.2017
Vek od 15
Formát 182x248 mm
Vydavateľstvo CPRESS
Hmotnosť 0,56
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Dokážete vymenovať aspoň šesť slovenských pamiatok, ktoré sú zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO?

Objavte skryté čaro nádherných slovenských pamiatok, ktoré sú natoľko cenné, že boli zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, aby sa zachovali pre ďalšie generácie. Navštívte miesta, ktoré sú raz a navždy spojené so slovenskou históriou. Dajte sa inšpirovať jedinečnými prírodnými krásami. Zoznámte sa aj so slovenskými nehmotnými pamiatkami zo Zoznamu UNESCO.

Kniha vám okrem toho ponúkne tipy na výlety za nemenej krásnymi a zaujímavými pamiatkami, ktoré sa ešte len usilujú o zápis do Zoznamu UNESCO.

Sprievodca, ktorého držíte v rukách, vám ponúka:

• veľa zaujímavostí o slovenských klenotoch UNESCO,

• historické súvislosti,

• turistické informácie,

• nádherné farebné fotografie.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

vinlit.sk - Slovenské klenoty UNESCO – Jozef Petro

Viete, čo majú spoločné Bardejov, Banská Štiavnica, Levoča, Vlkolínec, Spišský hrad, Slovenský kras, Karpaty a drevené kostolíky v oblasti Karpát? Všetko sú to slovenské pamiatky zapísané do zoznamu pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Mnohí možno len kývnete rukou a poviete si no a čo… Veľa ľudí netuší, že aj Slovensko sa môže pýšiť takýmto významným zápisom do tohto prestížneho zoznamu. Veď zara...
NAPÍŠTE NÁM