EN

Pod nôž

Kelly Parsons


Nová kniha majstra trillerov z nemocničného prostredia.
Biotechnologický magnát Morgan Finney je veľmi inteligentný, ale plachý a emočne krehký človek. Keď jeho milovaná manželka Jenny umrie v dôsledku nečakaných komplikácií pri bežnej operácii, ktorú vedie doktorka Rita Wuová, Finneyho žiaľ sa zmení na zúrivý hnev. Prisahá, že zabije Ritu, lebo je presvedčený, že ona zavinila smrť jeho manželky. Najprv však systematicky zničí jej život, reputáciu, vezme jej všetko, čo jej je vzácne, presne tak, ako to urobila ona... Podarí sa Rite udržať si zdravý rozum?

Informácie

Žáner román
triler
Jazyk slovenčina
Originálny názov Under the Knife
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 456
EAN 9788056606797
Dátum vydania 19.10.2018
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,52
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Biotechnologický magnát Morgan Finney je veľmi inteligentný, ale plachý a emočne krehký človek. Keď jeho milovaná manželka Jenny umrie v dôsledku nečakaných komplikácií pri bežnej operácii, ktorú vedie doktorka Rita Wuová, Finneyho žiaľ sa zmení na zúrivý hnev. Prisahá, že zabije Ritu, lebo je presvedčený, že ona zavinila smrť jeho manželky. Najprv však systematicky zničí jej život, reputáciu, vezme jej všetko, čo jej je vzácne, presne tak, ako to urobila ona... Podarí sa Rite udržať si zdravý rozum a zachrániť sa?

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Kelly Parsons

Kelly Parsons

Kelly Parsons Spisovateľ a chirurg Kelly Parsons vyrástol v San Diegu v Kalifornii, kde žije dodnes. Vyštudoval najprv históriu a potom medicínu. Pracuje v Mooresovom onkologickom centre pri Kalifornskej univerzite vo svojom rodnom meste, kde pôsobí aj ako docent v odbore chirurgia na lekárskej fakulte. Prvý nápad, ktorý neskôr viedol k napísaniu románu Doing Harm (Neublížiš) dostal v roku 2004. Nasledujúcich osem rokov popri náročnej lekárskej praxi pravidelne písal, kradol si chvíle pre seba buď vo včasných ranných hodinách, alebo neskoro v noci, cez víkendy a počas dovolenky. V súčasnosti Parsons ďalej praktizuje medicínu a zároveň pracuje na ďalšom lekárskom thrilleri, ktorý sa tento raz odohráva v južnej Kalifornii a ďalej rozvíja témy z prvého románu: dramatické stretnutie vôle hrdinu a zloducha, život a smrť v nemocničnom prostredí a ľudská omylnosť lekárov.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Perlasworldofstories.blog.cz - Lekár či boh? > Pod nôž

O autorovi som tohto roku už čo to počula, najmä v spojení s jeho debutovým dielom Neublížiš, ktoré pochválil samotný Stephen King. Ak vaše dielo pochváli taký skúsený spisovateľ a čitateľ, tak musí byť dobré, že? Bohužiaľ, k Neublížiš som sa ešte nedostala, no rozhodla som sa siahnuť po tomto, pretože som si všimla, že nežne taký úspech ako jeho starší brat. A ja, keďže ako každý iný človek máva...
NAPÍŠTE NÁM