EN

Slovensko - rodný náš kraj

Vojtech Majling, Branislav Majling


Nová kniha popularizátora slovenských ľudových tradícií.
Vydajte sa spoznať krásu našich ľudových tradícií, zavítajte do rozmanitých kútov Slovenska a nájdite jeho poklady ukryté v čarokrásnej prírode a ľudových obyčajoch. Obaja autori, otec a syn, spolu prechodili Slovensko krížom-krážom a zhromaždili i zdokumentovali výnimočné miesta našej krajiny spolu s ľudovou kultúrou z desiatok slovenských dedín a dediniek. Objavovali krásy prírody, miest, hradov a zámkov, ale nezabudnuteľné boli pre nich predovšetkým stretnutia s ľuďmi a ich spomienkami.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 208
EAN 9788056607275
Dátum vydania 26.10.2018
Vek od 15
Formát 210x297 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 1,18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Vydajte sa spoznať krásu našich ľudových tradícií, zavítajte spolu s nami do rozmanitých kútov Slovenska a nájdite jeho poklady ukryté v čarokrásnej prírode a ľudových obyčajoch.

Obaja autori, otec a syn, spolu prechodili Slovensko krížom-krážom a zhromaždili i zdokumentovali výnimočné miesta našej krajiny spolu s ľudovou kultúrou z desiatok slovenských dedín a dediniek. Objavovali krásy prírody, miest, hradov a zámkov, ale nezabudnuteľné boli pre nich predovšetkým stretnutia s ľuďmi a ich spomienkami.

Kniha, ktorú práve držíte v rukách, je nielen ich spoločnou výpoveďou, ale aj pozvánkou obdivovať a spoznávať krásy Slovenska a život jeho ľudí.

Vďaka nej sa môžete zoznámiť so slovenskými obyčajmi a obradmi, ktoré ľudí sprevádzali počas celého roka, spoznať rozmanité svadobné tradície, starobylé ľudové remeslá i piesne a riekanky, ktoré si odovzdávali z pokolenia na pokolenie.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

vinlit.sk - Slovensko – rodný náš kraj

Kniha Slovensko – rodný náš kraj už od prvej stránky zaváňa veľkolepým obdivom a láskou k tejto krajine. Autori Vojtech Majling a jeho syn Branislav Majling vložili do diela celé svoje srdce, aby čitateľovi ponúkli to najlepšie, čo drobné Slovensko skrýva vo svojej obrovskej nádhere. Prijmite ich pozvánku obdivovať a spoznávať krásy tohto čarovného kraja, ktoré má čo ponúknuť. Výnimočnosť publiká...
NAPÍŠTE NÁM