EN

Pošťákova snoubenka

Denis Thériault


Oblíbené postavy románu Podivuhodný život osamělého pošťáka se vrací
V montrealském bistru U Madlenky pracuje půvabná dívka Tania. Víří mezi stoly jako tanečnice a hosté ji mají rádi. Jen ten, do něhož je potají zamilovaná, jako by ji neviděl. Plachý pošťák Bilodo, pohroužený sám do sebe, krouží u baru kaligrafické tahy a skládá japonská haiku. Až jedné bouřlivé noci zasáhne jejich životy událost, která všechno změní. Jejich osudy se nerozlučně propletou a oba vstoupí do světa, kde nic není tak, jak se zdá.

Informácie

Jazyk čeština
Originálny názov La fiancée du facteur
Pôvodný jazyk francúzština
Prekladateľ Anna Melicharová
Počet strán 152
EAN 9788025909997
Dátum vydania 12.11.2018
Vek od 15
Formát 120x185 mm
Vydavateľstvo PLUS
Hmotnosť 0,344
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

V montrealské Bukové ulici, v bistru U Madlenky pracuje půvabná dívka Tania. Víří mezi stoly jako tanečnice a hosté ji mají rádi. Jen ten, do nějž je potají zamilovaná, jako by ji snad ani neviděl. Plachý pošťák Bilodo, pohroužený sám do sebe, krouží u baru kaligrafické tahy a skládá japonská haiku... Až jedné bouřlivé noci zasáhne jejich životy událost, jež všechno změní. Jejich osudy se nerozlučně propletou a oba vstoupí do světa, kde nic není takové, jak se zdálo.

Pošťákova snoubenka vrací ke čtenářům postavy z románu Podivuhodný život osamělého pošťáka a dovoluje jim podruhé vstoupit do světa lyrické prózy, v jejíchž vírech je tak příjemné a snadné se ztratit.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Video

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Denis Thériault

Denis Thériault

Kanadský autor Denis Thériault vyštudoval psychológiu a v súčasnosti sa venuje písaniu románov a scénárov. Jeho prvotina s názvom Chlapec, ktorý patril moru získala niekoľko literárnych ocenení. Poeticko-fantazijný príbeh o priateľstve a sile predstavivosti, o bolesti zo straty milovaného človeka a odvekej túžbe niekam patriť očaril čitateľov na celom svete. Jeho druhý román Podivuhodný život osamelého poštára preložili do viac ako pätnástich jazykov. Čitatelia si ho obľúbili natoľko, že si od autora vynútili pokračovanie. To vyšlo v roku 2016 pod názvom La fiancée du facteur (Poštárova snúbenica).
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM