EN

Ako si postaviť auto

Martin Sodomka


Potkan, vrabčiak a žabiak vám ukážu, ako funguje automobil!
Dvaja kamaráti, potkan Arny a vrabčiak Zíla, sa rozhodnú, že si postavia auto. Získajú dôležitého spojenca, žabiaka Kristiána, ktorý má možnosť zaobstarať všetko potrebné, a práca sa môže veselo začať. Počas príbehu, keď Arny s kamarátmi musia pri stavbe auta prekonávať tisíce nečakaných prekážok, sa čitateľ dozvie, ako je zostrojený a ako funguje automobil. Z knihy je možné pochopiť princíp motora, spojky, bŕzd, rozdeľovača a mnoho ďalších vecí.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Jak si postavit auto
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 60
EAN 9788000050751
Dátum vydania 22.6.2018
Vek od 6
Formát 220x220 mm
Vydavateľstvo ALBATROS
Hmotnosť 0,37
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Dvaja kamaráti, potkan Arny a vrabčiak Zíla, sa rozhodnú, že si postavia auto. Získajú dôležitého spojenca, žabiaka Kristiána, ktorý má možnosť zaobstarať všetko potrebné, a práca sa môže veselo začať. Naši hrdinovia nie sú žiadni svätúšikovia a nepatria ani medzi hviezdy zvieracej ríše. Bývajú na okraji mesta medzi starými ohradami, autodielňou a veľkou skládkou. V tomto svete im bystrá hlava a ostrý jazyk rozhodne nie sú na škodu. Počas príbehu, keď Arny s kamarátmi musia pri stavbe auta prekonávať tisíce nečakaných prekážok, sa čitateľ dozvie, ako je zostrojený a ako funguje automobil. Z knihy je možné pochopiť princíp motora, spojky, bŕzd, rozdeľovača a mnoho ďalších vecí.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Martin Sodomka

Martin Sodomka

Martin Sodomka se narodil roku 1968. Vystudoval strojní fakultu na VUT Brno a pracovní kariéru začal jako konstruktér v TOS Svitavy. V roce 1993 založil grafické studio. Od roku 1994 zahájil spolupráci se začínajícím vydavatelstvím Computer Press a do dnešního dne vytvořil cca 2300 knižních obálek. V roce 2012 vydal vlastním nákladem první knihu Edice technických pohádek Jak si postavit auto. Kniha byla inspirována vlastnoruční renovací staré nepojízdné Škody Octavia z roku 1963, se kterou autor později procestoval mnoho zemí Evropy. V následujících letech přibyly tituly Jak si postavit letadlo, Jak si postavit motocykl a Jak si postavit dům.  Všechny knihy se ihned po uvedení na trh staly bestsellery. Daří se jim také v zahraničí, byly přeloženy již do dvaceti jazyků. Martin Sodomka je ženatý, má dvě děti.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM