EN

Továreň na bábiky

Elizabeth Macneal


Vášnivý príbeh o láske a zároveň desivý príbeh ženy, ktorá sa túži oslobodiť.
Keď prerafaelistický umelec Louis Frost požiada Iris, aby sa stala jeho modelkou, súhlasí, ale s podmienkou, že ju zároveň bude učiť maľovať. Zrazu sa jej svet začína rozširovať, stáva sa svetom umenia a lásky. No čudák Silas od osudného stretnutia s ňou myslí len na jednu vec a jeho posadnutosť je čoraz temnejšia…Továreň na bábiky je román plný vzrušenia a zobrazuje pestrý život vo viktoriánskom Londýne.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 352
EAN 9788056610695
Dátum vydania 24.5.2019
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,49
Typ kniha
Väzba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Londýn, 1850

V Hyde Parku sa práve koná najdôležitejšia udalosť, ktorú mesto kedy zažilo. V dave, ktorý sa tu zhromaždil, sa náhodne stretne Iris, nádejná maliarka, s čudákom Silasom. Pre Iris je to len chvíľka, na ktorú hneď zabudne, ale pre zberateľa Silasa, ktorého uchvacuje zvláštnosť a krása, znamená nový začiatok.

Keď prerafaelistický umelec Louis Frost požiada Iris, aby sa stala jeho modelkou, súhlasí, ale s podmienkou, že ju zároveň bude učiť maľovať. Zrazu sa jej svet začína rozširovať, stáva sa svetom umenia a lásky. No Silas od osudného stretnutia s ňou myslí len na jednu vec a jeho posadnutosť je čoraz temnejšia…

Továreň na bábiky je román plný vzrušenia a zobrazuje pestrý život vo viktoriánskom Londýne. Je to vášnivý príbeh o láske a zároveň desivý príbeh ženy, ktorá sa túži oslobodiť.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

V súčasnej dobe nie sú vytvorená žiadna užívateľská hodnotenia.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

Welike Books Forever - Pravá, od Mattela

Forma diela pracuje s príjemnou štylistikou, autorka sa snaží o farbisté a vizuálne živé zachytenie a popísanie každodennosti súvekého viktoriánskeho života, jeho zakonistostí, ako i umeleckej práce maliarov či výrobcov bábik, jazyk textu je veľmi popisný, statické obrazy často dominujú nad dialógmi. Plusom je, že Macnealovej postavy prechádzajú určitým charakterovým vývinom, nie sú stoici a rovna...
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!