EN

Reštaurácia The Hills

Matias Faldbakken


Originálny a zábavný komorný román od oceňovaného nórskeho výtvarníka a spisovateľa
Reštaurácia The Hills v Osle je starosvetská: v 19. storočí ju založil Angličan Hill. Všetko o nej a jej návštevníkoch sa dozvieme z rozprávania čašníka, záhadnej postavy, ktorá však o sebe a svojom živote neprezradí vôbec nič. V tomto ošumelom mikrosvete sa udržuje idea starej Európy. Panuje tu osvedčený poriadok, všetko má svoje miesto a zvonka sem prenikne len sotvačo. Hrozba nepokoja a zmeny sa však jedného dňa objaví, keď starostlivo vybudované usporiadanie naruší nečakaný hosť.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov The Hills
Pôvodný jazyk nórčina
Počet strán 232
EAN 9788056613375
Dátum vydania 18.10.2019
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,37
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Reštaurácia The Hills v Osle má charakter. Pochádza zo starosvetských čias, v polovici 19. storočia ju založil Angličan Hill. Všetko o nej a jej návštevníkoch sa dozvieme z rozprávania čašníka, záhadnej postavy, ktorá však o sebe a svojom živote neprezradí vôbec nič. Nevieme dokonca ani to, ako sa volá. Je akýmsi ironizujúcim a mizantropickým prostredníkom, cez ktorého má čitateľ možnosť dôkladne sa oboznámiť s interiérom a s charaktermi jednotlivých „postavičiek“: so štamgastom Grahamom – známym aj pod prezývkou Prasa, vždy obklopeným decentným hlúčikom estétov; s o čosi temperamentnejšou skupinou okolo Toma Sellersa či jediným čašníkovým priateľom Edgarom aj jeho dcérou Annou.

V tomto trochu ošumelom mikrosvete sa udržuje idea starej Európy. Panuje tu osvedčený poriadok, všetko má svoje miesto a zvonka sem prenikne len sotvačo. A presne tak to čašníkovi vyhovuje. Hrozba nepokoja a zmeny sa však jedného dňa predsa len objaví v podobe nečakaného hosťa: otrasie základmi stabilného vesmíru a naruší starostlivo pestovanú podnikovú symbiózu.

Reštaurácia The Hills je originálny, vtipný a zábavný román o narušených spoločenských štruktúrach a kultúre kolísajúcej na hrane poriadku a úpadku.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Matias Faldbakken

Matias Faldbakken

Matias Faldbakken pochádza z Nórska a venuje sa umeniu a písaniu. Študoval na National Academy of Fine Arts v Bergene. Písaniu sa venoval aj jeho otec Knut Faldbakken. Matias debutoval v roku 2001 prvou časťou trilógie Scandinavian Misantrophy Trilogy. Všetky tri časti vyšli pod jeho pseudonymom Abo Rasul. V slovenčine si môžete prečítať jeho originálny, láskavý a humorný román Reštaurácia The Hills. Za svoju ostatnú knihu We are Five získal mnohé ocenenia ako Norwegian Critics’ Prize for Literature či Norwegian Radio’s Literary Award. Ako umelec vystavoval v mnohých galériách po celom svete Paula Cooper Gallery (New York), Simon Lee Gallery (Londýn), Galerie NEU (Berlin) a iných.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Z jelita elita - Reštaurácia The Hills

Jubilejný stý román vydavateľstva Lindeni je svojím spôsobom veľmi subjektívne a ťažko interpretovateľné dielo, ktoré isto mnohých čitateľov zmätie a mnohých zase nadchne svojskou štylistikou či autorovým zmyslom pre humor. Prečo? Autor stavia sujet na relatívne neopozeranom motíve, ktorý v istom zmysle ponúka napríklad i Ishigurov Súmrak dňa, teda postavu, ktorá skrz svoje subjektívne, a často...

knihcentrum.sk - Nepríbeh

Dbáte na atmosféru či jazyk knihy? Dajte šancu Reštaurácii The Hills. Reštaurácia The Hills je knihou, ktorá ma zoznámila s tvorbou nadaného autora Matiasa Faldbakkena, ktorý patrí k popredným nórskym výtvarným umelcom. Za jeho najväčšie úspechy môžeme rozhodne považovať Bjornsonovo štipendium, ktoré získal v roku 2002 a to, že sa v roku 2004 v denníku Morgenbladet umiestnil v zozname desiatich n...
NAPÍŠTE NÁM