EN

Niekde medzi strachom a sexom leží vášeň.
Henri vášnivo zbožňoval Napoleona a Napoleon vášnivo zbožňoval kurence. Počas cesty z Boulogne do Moskvy Henri zabil množstvo hydiny, ale ani jedného človeka. Medzitým v tom čase sa v Benátkach, meste nádejí a masiek, narodila Villanelle, po otcovi gondolierovi zdedila nohy s plávacími blanami, ale v kasínach hrala o svoje srdce a prehrala. Keď sa kuchárova láska k Napoleonovi zmenila na nenávisť, našiel krásu Benátok a spolu s Villanelle utiekol do ich tmavých kanálov.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov The Passion
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 160
EAN 9788056609637
Dátum vydania 29.3.2019
Vek od 18
Formát 120x185 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,24
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Henri vášnivo zbožňoval Napoleona a Napoleon vášnivo zbožňoval kurence. Počas cesty z Boulogne do Moskvy Henri zabil množstvo hydiny, ale ani jedného človeka.

Medzitým v tom čase sa v Benátkach, meste nádejí a masiek, narodila Villanelle, po otcovi gondolierovi zdedila nohy s plávacími blanami, ale v kasínach hrala o svoje srdce a prehrala.

Keď sa kuchárova láska k Napoleonovi zmenila na nenávisť, našiel krásu Benátok a spolu s Villanelle utiekol do ich tmavých kanálov.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Jeanette Wintersonová

Jeanette Wintersonová

Jeanette Wintersonová sa narodila v Manchestri. Je adoptovaná a rodičia ju vychovávali v prísne náboženskom prostredí. V šestnástich rokoch odišla z domu a oddala sa štúdiu a literatúre. Po promócii na Oxfordskej univerzite nejaký čas pracovala v divadle a ako dvadsaťpäťročná vydala svoj prvý román Oranges Are Not The Only Fruit. Je založený na jej vlastných životných skúsenostiach, no ona sama v ňom vystupuje ako fiktívna postava. Pre BBC prepísala tento román na scenár drámy, ktorá vyhrala cenu BAFTA. Napísala desať románov pre dospelých, niekoľko detských knižiek, scenárov a non-fiction kníh. Pravidelne píše pre The Guardian. Žije striedavo v lese v Cotswoldse a v Spitalfields v Londýne. Verí, že umenie je pre každého a jej poslaním je dokázať to. Jej ostatný román Frakissstein bol nominovaný na Man Bookerovu cenu.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Ildi knihomolka - Vášeň

Mám rada autorkinu tvorbu, páči sa mi štýl akým píše a knihy, ktoré som od nej doposiaľ čítala som si obľúbila. Vášeň som čítala už pred rokmi a teraz som si ju dala opäť s rovnakou radosťou a vášňou. * "Budeš zabíjať ľudí Henry?" "Nie ľudí, Louise, iba nepriateľov." "Čo je nepriateľ?" " Niekto, kto nie je na tvojej strane." Henry je vidiecký chlapec z chudobnej rodiny, ktorý nadovšetko z...

Denník N - Ako sa spamätáme z lásky a utrpenia?

Klasické dielo svetovej literatúry napísala Jeanette Wintersonová ako 28-ročná a inšpirovala sa svojou milostnou aférou so ženou aj detstvom v silne kresťanskej rodine. „Napoleon mal tak rád kuracinu, že nútil svojich kuchárov, aby varili od vidím do nevidím,“ začína novelu Vášeň (vyd. Lindeni, 2019) autorka Jeanette Wintersonová. Jej hlavnou postavou je Henri, francúzsky vojak, ktorý tieto kurča...

nathalys-reading.blogspot.cz - Jeanette Wintersonová - Vášeň

Henri obdivoval Napoleona. Dostal sa do jeho armády a zabíjal... Kurence. Nič iné, lebo bol milý mladý muž. Veril ale, že Napoleon robí veľké veci. Postupom času si začína uvedomovať, že bol zaslepený láskou k nemu. Ideály pohasli a stmavli. Osud ho zaveje do inej krajiny. Mätúcej, no čarovnej, v ktorej zistí, čo je to vášeň. V tom istom čase v Benátkach si Villanelle, dcéra gondoliera, po ktor...
NAPÍŠTE NÁM