EN

Harmonie / Diář 2020

Antoine de Saint-Exupéry


Harmonie po celý rok
Ilustrovaný diář na rok 2020 s citáty milovaného autora Antoina de Saint-Exupéryho nabízí originální a motivující citáty z autorových děl. Diář obsahuje plánovací kalendář, lunární kalendář, přehled státních svátků a jmenin, prostor pro poznámky aj. a je obohacen více než 100 barevnými ilustracemi malířky a knižní ilustrátorky Jiřiny Lockerové.

Informácie

Ilustrátor Jiřina B. Lockerová
Jazyk čeština
Počet strán 272
EAN 8594050427440
Dátum vydania 20.5.2019
Vek od 10
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Vyšehrad
Hmotnosť 0,473
Typ kalendár, diár
Väzba mäkké dosky z kartónu

Diář na rok 2020 s názvem Harmonie přináší citáty světoznámého francouzského autora Antoina de Saint-Exupéryho. Po celý rok nás budou doprovázet citáty z Citadely, Malého prince, Válečného pilota, Země lidí, Nočního letu a jeho dalších mistrovských děl. Autor se ve své tvorbě vrací k základním tématům lidského života – lásce, přátelství, věrnosti, službě, společenství a tvorbě. Přejeme si, aby i tento diář k vám promlouval v tomto duchu a přinesl vám po celý rok klidný a harmonický čas.

V diáři najdete plánovací kalendář, lunární kalendář, přehled státních svátků a jmenin, prostor pro poznámky aj.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint Exupéry bol francúzsky spisovateľ, letec a filozof, autor rozprávkového príbehu Malý princ. Rodinu mu pre jeho roztomilú tvár a kučery hovorila Kráľ Slniečko. Bol veľmi zvedavé a bystré dieťa, rád tvoril nové veci a vymýšľal vlastné básničky. Vždy obdivoval pilotov, a tak sa nieť prečo čutodvať, že sa pri nástupe do vojenskej služby nechal prideliť k letectvu. Prešiel výcvikom pre vojenských i civilných pilotov. Pri prvej vážnej nehode sa ťažko zranil, na niekoľko rokov povolanie pilota opustil a živil sa ako obchodný zástupca automobilovej značky. Práca pre leteckú spoločnosť ho ale napĺňala viac, v tomto období písal knihy o lietaní Kuriér na juh a Nočný let. Privyrábal si písaním reportáží a pokúšal sa o diaľkové lety. Pri jednom z nich sa vážne zranil, no aj napriek tomu sa aktívne zapojil do leteckých bojov počas druhej svetovej vojny. Bol jedným z najodvážnejších bojovníkov. Odsudzoval predsudky a rasizmus, veril v duchovné hodnoty ľudstva. Trosky jeho lietadla sa našli neďaleko francúzskeho prístavu Marseille, jeho smrť však nebola nikdy objasnená. Filozofické dielo Citadela ostalo nedokončené a bolo vydané posmrtne.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM