EN

Malý princ A1/A2 (FJ-ČJ)

dvojjazyčná kniha pro začátečníky

Antoine de Saint-Exupéry, Miroslava Ševčíková


Studujte francouzštinu s malým princem!
Setkání vnímavého muže s neobyčejným malým chlapcem vede čtenáře k zamyšlení nad otázkami dobra a zla a podstaty přátelství, pobízí ho k hledání opravdové krásy a odpovědnosti za ty, které máme rádi. V publikaci najdete upravenou verzi pohádky, která je převyprávěna zjednodušenou francouzštinou. Kniha je výbornou volbou pro začínajícího čtenáře, ať dítě či dospělého. Audionahrávka ve formátu MP3, na které příběh vypráví rodilý mluvčí, je zdarma ke stažení na webu.

Informácie

Jazyk čeština
Počet strán 88
EAN 9788026615316
Dátum vydania 13.4.2020
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo EDIKA
Hmotnosť 0,161
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Nejslavnějším dílem francouzského spisovatele, novináře a pilota Antoine de Saint-Exupéryho je filozofická pohádka Malý princ, kterou napsal roku 1941 v New Yorku. Právě tam byla kniha v roce 1943 také poprvé vydána. Od té doby se dočkala překladů do více než 360 jazyků a je po Bibli druhou nejpřekládanější knihou na světě.

Setkání vnímavého muže s neobyčejným malým chlapcem vede čtenáře k zamyšlení nad otázkami dobra a zla a podstaty přátelství, pobízí ho k hledání opravdové krásy a odpovědnosti za ty, které máme rádi. V publikaci najdete upravenou verzi pohádky, která je převyprávěna zjednodušenou francouzštinou, nemusíte se proto obávat, že byste textu neporozuměli. Kniha je výbornou volbou pro začínajícího čtenáře, ať dítě či dospělého. Na každé stránce naleznete český zrcadlový překlad, který vám umožní obratem zkontrolovat, zda cizojazyčnému textu rozumíte správně.

Audionahrávka ve formátu MP3, na které příběh vypráví rodilý mluvčí, je zdarma ke stažení na webu.

Ďalšie tituly z rady "Dvojjazyčná kniha pre začiatočnikov"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint Exupéry bol francúzsky spisovateľ, letec a filozof, autor rozprávkového príbehu Malý princ. Rodinu mu pre jeho roztomilú tvár a kučery hovorila Kráľ Slniečko. Bol veľmi zvedavé a bystré dieťa, rád tvoril nové veci a vymýšľal vlastné básničky. Vždy obdivoval pilotov, a tak sa nieť prečo čutodvať, že sa pri nástupe do vojenskej služby nechal prideliť k letectvu. Prešiel výcvikom pre vojenských i civilných pilotov. Pri prvej vážnej nehode sa ťažko zranil, na niekoľko rokov povolanie pilota opustil a živil sa ako obchodný zástupca automobilovej značky. Práca pre leteckú spoločnosť ho ale napĺňala viac, v tomto období písal knihy o lietaní Kuriér na juh a Nočný let. Privyrábal si písaním reportáží a pokúšal sa o diaľkové lety. Pri jednom z nich sa vážne zranil, no aj napriek tomu sa aktívne zapojil do leteckých bojov počas druhej svetovej vojny. Bol jedným z najodvážnejších bojovníkov. Odsudzoval predsudky a rasizmus, veril v duchovné hodnoty ľudstva. Trosky jeho lietadla sa našli neďaleko francúzskeho prístavu Marseille, jeho smrť však nebola nikdy objasnená. Filozofické dielo Citadela ostalo nedokončené a bolo vydané posmrtne.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM