EN

Slučka

Simon Stalenhag


Nový príbeh famózneho švédskeho vizionára!
V roku 1954 začala švédska vláda so stavbou najväčšieho urýchľovača častíc na svete. Komplex umiestnený hlboko pod ostrovmi na jazere Mälaren dokončili v roku 1969. Miestni technický zázrak prezývali Slučka. Maľby Simona Stalenhaga zasadené do Švédska 80. rokov, obývaného fantastickými strojmi a zvláštnymi bytosťami, sa internetom rozšírili ako požiar. Príbehy z detstva medzi starými volvami, červenými domčekmi a tajomnými strojmi vytvárajú jedinečnú atmosféru, kde sa prelína dôverne známe s úplne cudzím.

Informácie

Číslo dielu 2
Jazyk slovenčina
Originálny názov Ur Varselklotet
Pôvodný jazyk švédčina
Počet strán 128
EAN 9788056613771
Dátum vydania 29.11.2019
Vek od 15
Formát 280x250 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,99
Typ kniha
Väzba kombinovaný poťah s pláteným chrbtom

V roku 1954 začala švédska vláda so stavbou najväčšieho urýchľovača častíc na svete. Komplex umiestnený hlboko pod ostrovmi na jazere Mälaren dokončili v roku 1969. Miestni technický zázrak prezývali Slučka. Toto je jej príbeh.

Maľby Simona Stalenhaga zasadené do Švédska osemdesiatych rokov, obývaného fantastickými strojmi a zvláštnymi bytosťami, sa internetom rozšírili ako požiar. Príbehy z detstva medzi starými volvami, červenými domčekmi a tajomnými strojmi vytvárajú jedinečnú atmosféru, kde sa prelína dôverne známe s úplne cudzím.

Knižná prvotina švédskeho vizuálneho umelca Simona Stalenhaga SLUČKA – LEGENDÁRNY PRÍBEH V OBRAZOCH 1984 – 1994 neobsahuje iba maľby, ale aj spomienky a zápisky detí vyrastajúcich v tieni Slučky.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Picturebook Simon Stalenhag"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Simon Stalenhag

Simon Stalenhag

Simon Stålenhag je medzinárodne uznávaný autor a ilustrátor kníh, pochádza a žije vo Švédsku. Vďaka svojim originálnym ilustráciám a príbehom plným fantázie, ktoré zobrazujú imaginárne stroje a bytosti v kontraste so škandinávskou každodennou realitou, dnes patrí medzi najžiadanejších vizuálnych rozprávačov na svete. V slovenskom jazyku vyšli jeho knihy Pasáž, Slučka a Praživot. Ako novinár prispieva do uznávaného vedeckého magazínu Forskning & Framsteg.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

medziknihami.dennikn.sk - Domček z knihy

Keď som si pred spaním ľahol a otvoril Pasáž (Albatros, 2018) alebo Slučku (Albatros, 2019), knihy ma vďaka väčšiemu obdĺžnikovému formátu obkľúčili a vťahovali svojou hypnotickou energiou a doslova ma uzatvorili v obraze. Bol som ochotný dívať sa celé minúty na výjavy, ktoré vo svojom vedecko fantastickom diele ponúka švédsky autor Simon Stalenhag a aj fyzicky mi vytvárali dočasný literárny domov...

Knihy, knihy a knihy - Slučka

Nie som moc veľký nadšenec sci-fi, avšak táto kniha ma pohltila svojími neskutočne krásnymi ilustráciami. To som však ešte netušila, že obsah príbehov stojí tiež za to. Táto kniha vyžaruje zo seba neskutočne pochmúrnu atmosféru, príbehy spoločne s ilustráciami mi nie raz spôsobili zimomriavky. Počas čítania som neustále myslela na myšlienku, či obrazy dopomáhajú domyslieť si veci z príbehu ale...
NAPÍŠTE NÁM