EN

Vydrž to so mnou

Kristína Ježovičová


V zrkadle nevidíme celú pravdu.
Nový román talentovanej Kristíny Ježovičovej o dievčati v zrkadle, ktoré vidí každá z nás a s ktorého pokrivenými slovami dennodenne bojujeme. Sme totiž cennejšie, ako sa nám snaží nahovoriť. Stačí ho prestať počúvať. Sedemnásťročná Kaja prehráva boj s dievčaťom v zrkadle každé ráno. Spadne do kolotoča sebaklamu a pretvárky. Poraziť dievča v zrkadle je osamote naozaj ťažké. Ešte ťažšie je priznať si pravdu a prijať pomoc kamošov, ktorí nás neopúšťajú, ani keď si prechádzame peklom. Nikdy nie sme sami.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 240
EAN 9788056620670
Dátum vydania 5.2.2021
Vek od 13
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,24
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Nový román talentovanej Kristíny Ježovičovej o dievčati v zrkadle, ktoré vidí každá z nás a s ktorého pokrivenými slovami dennodenne bojujeme. Sme totiž cennejšie, ako sa nám snaží nahovoriť. Stačí ho prestať počúvať.

Sedemnásťročná Kaja prehráva boj s dievčaťom v zrkadle každé ráno. S nosom zapichnutým v ľúbostných románoch sa odcudzuje od spolužiakov. Vo svojej ulite vníma každé slovo ako urážku a posmech. Veď akoby nie, keď ju kritizuje aj jej rodina, ktorá zatvára oči pred vlastnou minulosťou.

Kaja spadne do kolotoča sebaklamu a pretvárky. Poraziť dievča v zrkadle je osamote naozaj ťažké. Ešte ťažšie je priznať si pravdu a prijať pomoc kamošov, ktorí nás neopúšťajú, ani keď si prechádzame peklom. Nikdy nie sme sami.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Kristína Ježovičová

Kristína Ježovičová

Kristína Ježovičová je etablovanou autorkou ženských románov. Venuje sa aj tvorbe pre mladých čitateľov. Debutovala v roku 2014 historickou romancou Uväznená v čase. Pod značkou CooBoo jej vyšli dva silné romány Nevyslovené a Vydrž to so mnou, po ktorých by mali siahnuť nielen tínedžeri. Väčšinu dňa trávi pri klávesnici. Vo zvyšnom čase sa venuje svojim dvom dcéram a fenke Lole, a aj manželovi, jedinému chlapovi pod strechou. Žije a tvorí pri Slnečných jazerách.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

knizny.zavislak - Vydrž to so mnou

Štýl, v ktorom bola kniha napísaná mi naozaj sadol, pretože podľa mňa úplne odzrkadľoval pohľad dievčaťa s poruchou prijímania stravy - roztržitý, myšlienky roztekané... A hoci celá kniha je hlavne o poruche príjmu potravy, odohráva sa tu aj druhá linka, v ktorej je hlavná téma práve šikana v rodine (málokedy v YA dobre spracovaná téma). Tu je však dobre na ňu poukázané a hlavne na to, čo môže tak...
NAPÍŠTE NÁM