EN

Dokonalé prekvapenie

Sophie Kinsella


Bestseller podľa NEW YORK TIMES • Vtipný a citmi nabitý román, ktorý preniká do podstaty manželstva a hovorí o tom, ako nás môžu prekvapiť tí, o ktorých si myslíme, že ich najlepšie poznáme.
Sylvia a Dan prežijú v manželstve desať pekných rokov. Tak si rozumejú, že vedia navzájom dokončiť svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dokonale poznajú, až kým sa ich lekár náhodou nezmieni o tom, že prežijú spolu ďalších šesťdesiatosem rokov. Vtedy vypukne panika. Rozhodnú sa, že si manželstvo oživia rôznymi prekvapeniami a zábavou. No napriek dobrému úmyslu je výsledok komický, ba niekedy až smiešne tragický.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Miriam Ghaniová
Počet strán 368
EAN 9788056616246
Dátum vydania 17.4.2020
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,49
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Bestseller podľa NEW YORK TIMES • Vtipný a citmi nabitý román, ktorý preniká do podstaty manželstva a hovorí o tom, ako nás môžu prekvapiť tí, o ktorých si myslíme, že ich najlepšie poznáme.

 Sylvia a Dan prežijú v manželstve desať pekných rokov. Každý sa venuje svojej práci a majú spolu krásne dvojčatá. Tak si rozumejú, že vedia navzájom dokončiť svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dokonale poznajú, až kým sa ich lekár náhodou nezmieni o tom, že prežijú spolu ďalších šesťdesiatosem rokov. Vtedy vypukne panika.

Rozhodnú sa, že si manželstvo oživia rôznymi prekvapeniami a zábavou. No napriek dobrému úmyslu – od nečakaných darčekov, rande v reštaurácii a sexi fotografií – je výsledok komický, niekedy až smiešne tragický. Popritom sa odhalí jeden škandál z minulosti ich rodiny. Vtedy začínajú pochybovať, či jeden druhého naozaj tak dobre poznajú.

Sophie Kinsella dokonale rozvila svoje postavy, píše ako vždy jasne, s vtipom a pre ňu charakteristickým šarmom. Jej román je humorným portrétom manželstva – jeho úskalí, pohodlia aj komplikácií. Autorka v ňom opisuje najhlbšie vrstvy vzťahov a citov, ktoré čakajú na odhalenie.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

marekzakopcan.sk - Veselo i vážne na univerzálne témy

Sophie Kinsella som doteraz vnímal ako autorku ľahkých, vtipných romantických príbehov. Napísať vydarený román v žánri "chick-lit" je pomerne náročné, no táto britská spisovateľka to zvláda so šarmom jej blízkym. Keď vydavateľstvo Lindeni ohlásilo preklad jej novej knihy, potešil som sa. Podľa anotácie sa zdalo, že pôjde o ďalší úspešný zárez v nastolenom smere. Lenže ako sa ukázalo, aj Sophie Kin...

knihcentrum.sk - Aby láska nezovšednela

Sophie Kinsella je britskou autorkou niekoľkých bestsellerov, ktoré sa predávajú po celom svete. Práve teraz prichádza s novinkou, ktorou som sa chcela presvedčiť, či jej riadky skutočne stoja za to. Sylvia a Dan sú manželmi už desať rokov. Majú spolu dve deti, ich život je ukážkový. Rozumejú si až tak, že jeden za druhého dokončujú svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dok...
NAPÍŠTE NÁM