EN

Expedujeme bez obmedzenia  Bezpečné doručenie

Praktický poradca pre život seniora

Tréning pamäti, cvičenia, aktivity, prevencia chorôb…

Jitka Suchá, Iva Jindrová, Iva Holmerová


Kniha je určená všetkým, ktorých zaujíma kvalita života vo vyššom veku, čo sú predovšetkým seniori. Autorky rozdelili svoju knihu do dvoch častí. V prvej sa venujú problematike takzvaného zdravého starnutia, v druhej časti sa zaoberajú najčastejšími ochoreniami a problémami spojenými s vyšším vekom. Čitateľom kniha ponúka tak teoretické informácie, ako aj praktické úlohy.

Informácie

Žáner seniori
Jazyk slovenčina
Počet strán 168
EAN 9788056617182
Dátum vydania 29.5.2020
Vek od 60
Formát 170x243 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,37
Typ kniha
Väzba brožovaná, šitá nitmi

Kniha je určená všetkým, ktorých zaujíma kvalita života vo vyššom veku, čo sú predovšetkým seniori. Autorky rozdelili svoju knihu Praktický poradca pre život seniora do dvoch častí. V prvej sa venujú problematike takzvaného zdravého starnutia, v druhej časti sa zaoberajú najčastejšími ochoreniami a problémami spojenými s vyšším vekom.

Prvá časť knihy, zameraná na zmeny organizmu spojené so starnutím, tak ponúka zaujímavé témy, ako napríklad výživa a hydratácia, trávenie voľného času, pohybové aktivity seniorov, vzdelávanie vo vyššom veku, pamäť a jej precvičovanie, cestovanie, duchovné aktivity, spánok, sexualita či zvládanie náročných situácií.

Druhá časť sa sústredí na problematiku súvisiacu so zdravotnou starostlivosťou, užívaním liekov, sociálnymi službami pre seniorov, problematikou financií, sebestačnosti, pomôcok pre seniorov, problematikou inkontinencie, poruchami pamäti alebo depresiami. Súčasne je kniha usporiadaná tak, že čitateľom ponúka tak teoretické informácie, ako aj praktické úlohy, ktoré si čitateľ môže priamo vypĺňať do knižky a skontrolovať si výsledky podľa priloženého kľúča. Autorky sa snažia jednotlivé oblasti nielen dôkladne predstaviť, ale zároveň upozorniť na najčastejšie problémy, predkladajúc tipy na ich zvládnutie. Čitateľom takisto poskytujú množstvo odkazov na užitočné internetové stránky.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!