EN

Škola šťastného života

Gelong Thubten


Šťastný môže byť skutočne každý.
Všetci do istej miery pochabo veríme, že šťastie leží kdesi mimo nás, a snažíme sa ho, často márne, nachádzať vo veciach, ktorými sa obklopujeme. Predstavujeme vám zásadnú knihu Gelonga Thubtena: ako budhistický mních a expert na meditáciu pracoval s mnohými ľuďmi – od žiakov základných škôl cez biznismenov zo Silicon Valley až po herca Benedicta Cumberbatcha. Podelí sa v nej s vami o praktické a ľahko uskutočniteľné kroky, ktoré vás k šťastiu dovedú celkom určite. Pretože šťastný môže byť skutočne každý.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov A Monk´s Guide to Happiness: Meditation in 21st Century
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Martina Fedorová
Počet strán 208
EAN 9788056621707
Dátum vydania 16.4.2021
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,38
Typ kniha
Väzba viazaná s papierovým poťahom bez laminác

Moderný sprievodca meditáciou a praxou všímavosti

Každý z nás do istej miery pochabo verí, že za šťastím sa treba naháňať, zaslúžiť si ho a všemožne sa oň usilovať. Snažíme sa ho, často márne, nájsť vo veciach, ktorými sa obklopujeme. Predstavujeme vám zásadnú a inšpiratívnu knihu Gelonga Thubtena: podelí sa v nej s vami o praktické a ľahko uskutočniteľné kroky, ktoré vás k šťastiu dovedú celkom určite. Ako budhistický mních a dlhoročný expert na meditáciu pracoval s mnohými ľuďmi – od žiakov základných škôl cez biznismenov zo Silicon Valley až po herca Benedicta Cumberbatcha – a rád vysvetlí podstatu šťastia aj vám. Vyvráti všetky vaše mylné predstavy o meditácii, ukáže vám, že šťastie je vaša voľba, naučí vás rozvíjať súcit voči sebe a ostatným a v neposlednom rade vám pomôže zistiť, že sme pre šťastie boli odjakživa stvorení.

Škola šťastného života vyvolá skutočnú revolúciu vo vašom vzťahu k myšlienkam a emóciám a pomôže vám naplniť svoj život pravou radosťou a skutočnou spokojnosťou.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Gelong Thubten

Gelong Thubten

Gelong Thubten je budhistický mních. Pochádza zo Spojeného kráľovstva, píše knihy a vyučuje meditáciu. Študoval na Oxfordskej univerzite, neskôr sa ako herec presadil v Londýne a New Yorku. Keď mal dvadsaťdva rokov, dostal sa do hraničného stavu vyhorenia. Táto dramatická situácia sa preňho stala podnetom k zmene. Vstúpil do kláštora Kagyu Samye Ling v Škótsku, kde ho v tradícii tibetského budhizmu vysvätili za mnícha. V súčasnosti je považovaný za jedného z najvplyvnejších učiteľov meditácie v Spojenom kráľovstve. Spolupracuje s mnohými nadnárodnými spoločnosťami, medzi ktoré patrí napríklad Google, meditáciu všímavosti vyučuje aj budúcich lekárov. Prednášal na univerzite v Oxforde či v Organizácii spojených národov.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Hankine knihy - Škola šťastného života

Sme v istom zmysle poľutovaniahodní, my ľudia doby súčasnej. Celý svet nosíme v malej krabičke v ruke, celý svet sa nám ale cez ňu pravidelne ohlasuje. Dostali sme obrovskú herňu, cukráreň, ale sme ako deti - nevieme, kedy máme dosť. Ťukáme, klikáme, "swajpujeme" a ak aj nemáme obsedantnú potrebu refreshovať, aby nám náhodou čosi neušlo, každú chvíľu sa nám niečo a niekto pripomína. Všimli ste si?...

_dennyto - škola šťastného života

Keď som v kníhkupectve zobrala knihu „Škola šťastného života“ do ruky, zaujal ma jej názov. Kto by predsa nechcel byť šťastný? V rýchlosti som prečítala prvé 3 strany a už som išla s knihou k pokladni. Vedela som, že sa v nej dozviem veľa užitočných informácií a nemýlila som sa. Čo je to vlastne šťastie? Veríš, že šťastie získaš vtedy, ak dáš do poriadku každú oblasť svojho života? Používaš ve...
NAPÍŠTE NÁM