EN

Deň trifidov

John Wyndham


Ľudstvo osleplo. Svet ovládli mäsožravé rastliny. Dychberúce kultové sci-fi.
Biológ Bill Masen je po operácií očí a ako jeden z mála ľudí na svete si nemôže pozrieť zvláštny meteorický roj. Všetci, ktorí toto vesmírne divadlo videli, však oslepli. Bezpečný a známy svet, ktorý Bill poznal len pred dvadsiatimi štyrmi hodinami, je navždy preč. Okrem nástrah po katastrofickej udalosti všade číhajú aj trifidy – dvojmetrové mäsožravé rastliny, ktoré dokážu kráčať a jedovatým žihadlom poľahky zabiť dospelého človeka. Ľudstvo je v troskách a trifidy sú na ceste ovládnuť svet.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 288
EAN 9788056634516
Dátum vydania 28.7.2023
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,38
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Najslávnejší katastrofický román dvadsiateho storočia dodnes očaruje aj straší.

Nikto si nechcel dať ujsť najzvláštnejší meteorický roj, aký kedy ľudstvo videlo. Bill Masen je však po operácii očí, a tak patrí medzi tých, ktorí si túto mimoriadnu udalosť nemôžu pozrieť. Keď si nasledujúce ráno zloží obväzy, zistí, že po meste sa potulujú masy slepých ľudí. Čoskoro si uvedomí, že bezpečný a známy svet, ktorý poznal len pred dvadsiatimi štyrmi hodinami, je navždy preč. Okrem nástrah, ktoré so sebou priniesla katastrofická udalosť, sa však musí vyhýbať aj trifidom, zvláštnym rastlinám, ktoré sa pred rokmi začali objavovať po celom svete. Dvojmetrové mäsožravé rastliny dokážu vytrhnúť korene zo zeme, pomaly kráčať a jediným úderom jedovatého žihadla poľahky zabiť dospelého človeka.

Ľudstvo je v troskách a trifidy sú na ceste ovládnuť svet.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
John Wyndham

John Wyndham

John Wyndham bol britský spisovateľ, venoval sa postapokalipticky orientovaným sci-fi románom a detektívnym príbehom. Jeho rodičia sa rozviedli a on strávil veľkú časť detstva v internátnych školách. Venoval sa farmárčeniu, ale vyštudoval aj vysokú školu. Písal poviedky pre mnohé magazíny, pracoval pre britskú vládu, narukoval do armády a bol účastníkom vylodenia v Normandii. V slovenskom jazyku pod vydavateľskou značkou Lindeni vychádza jeho kultový román Deň trifidov.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

ll_booklover - Deň trifidov

Keď máte chuť na posapokalyptické sci-fi a nechcete rozčítať ďalšiu sériu, tak Deň trifidov je pre vás. Bill, hlavná postava knihy, sa jedného dňa zobudí po operácii očí a postupne zistí, že väčšina ľudí na svete je slepých. Po prvotnom šoku oslepnutého ľudstva zavládne v uliciach panika, chaos a boj o prežitie. Situáciu sťažujú mäsožravé rastliny, ktoré dosahujú výšku dvoch metrov, kráčajú a v...

laska ku kniham - Deň trifidov

Deň trifidov od Johna Wyndhama je postapokalypticky sci-fi román, ktorý sa odohráva vo svete, ktorom by ste sa za nič nechceli ocitnúť, to mi môžete veriť. Dej románu sa točí okolo hlavného hrdinu Billa Masena, ktorý ako jediný kvôli zdravotnému stavu nemohol pozorovať roj meteoritov, zisťuje, že svet, ktorý poznal, už viac nie je ten istý. Väčšinu populácie práve tieto meteority oslepili, a tak t...
NAPÍŠTE NÁM