EN

Výdych, nádych: Ako si posilniť imunitu a predísť vyhoreniu

Viktor Schiller, Lucia Lackovičová


V zásade nepotrebujeme nič iné, len seba a vzduch. Dýchanie. To je základ života.
Rozhovor s Viktorom Schillerom, prvým certifikovaným trénerom metódy Wima Hofa na Slovensku. Začítajte sa do odpovedí Viktora Schillera na otázky Lucie Lackovičovej a prostredníctvom rád, návodov a praktických cvičení si podporte imunitu, zlepšite zdravie a zabráňte vyhoreniu.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 288
EAN 9788056627792
Dátum vydania 28.10.2022
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,39
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Zastavme sa a reálne zhodnoťme svoju situáciu. Čo a prečo nás vyčerpáva, prečo sa nedostatočne regenerujeme? Venujme sa tomu, čo je naozaj dôležité. Dbajme na spánok. Práve ten je spolu s pravidelným pohybom a vyváženou stravou kľúčovým atribútom zdravého života. Dajme samých seba na prvé miesto v prioritách. Naučme sa hovoriť strategické slovo nie, aby sme časom neboli nútení hovoriť nie samým sebe. Ak nie sme odpočinutí a fit, sme príťažou aj pre okolie. Zvýšme rozsah teplotného komfortu pre naše telo a pomôžme mu, aby sa tak ľahko nepodchladilo. Ľadová voda zo sprchy či v prírode má pri správnom tréningu imunostimulačné účinky. Do krvi sa nám vylúči viac látok, vďaka ktorým bude náš organizmus odolnejší proti zápalom, alebo si s nimi dokáže lepšie poradiť.

Video

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Viktor Schiller

Viktor Schiller

Viktor Schiller je zakladateľ BASE systému (Burnout and Stress Elimination System) a prvým certifikovaným inštruktorom metódy Wima Hofa na Slovensku a v Česku. Šesť rokov sa venuje tréningu skupín a jednotlivcov, ktorých učí, ako dosiahnuť výnimočnú odolnosť voči chladu, ale aj voči stresu, vyhoreniu a záťažovým situáciám. Tréning, do ktorého okrem iného patria aj rôzne dychové cvičenia orientuje aj na spôsoby, ktorými si ľudia môžu upevniť imunitu a zvýšiť fyzický, či mentálny výkon. V spolupráci s odborníkmi z prostredia medicíny a vedy pracuje na programe zameranom na pacientov trpiacich ochorením skleróza multiplex. Je nadšený tanečník a rybár a je otcom dvojročného syna Viktora.
Zobraziť profil autora

Lucia Lackovičová

Lucia Lackovičová

Milovníčka literárnej a filmovej fantastiky pravidelne recenzuje žánrové knihy na autorskej strane v Magazíne o knihách. Moderuje predovšetkým literárne a vedecké podujatia. Aktuálne zostavuje audioknihu a knihu komických poviedok od slovenských autorov. Sedem rokov spoluorganizovala literárne súťaže Martinus Cena Fantázie a Fantasy Award, zostavila viacero knižných zborníkov a minulý rok napísala biografiu Michaely Musilovej s názvom Žena z Marsu. Jej vesmírom je päťročná dcéra Ela. Spoločne s Viktorom Schillerom napísala knihu rozhovorov Nádych, výdych o posilnení imunity, odolnosti voči chladu, metóde Wima Hofa, o predchádzaní vyhoreniu a o tom, ako rôzne spôsoby dýchania dokážu ovplyvniť ľudský život, zdravie a výkon.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM