EN

Piata obeť

J.D. Barker


Čo je desivejšie ako myseľ sériového vraha? Pokračovanie bestsellera Štvrtá opica.
Uprostred jednej z najhorších zím, aké Chicago zažilo, bolo pod hladinou zamrznutého jazera objavené telo tínedžerky Elly Reynoldsovej. Je nezvestná tri týždne, jazero však zamrzlo pred viac ako tromi mesiacmi. A ako je možné, že mala na seba šaty iného dievčaťa, ktorého zmiznutie nahlásili len pred dvoma dňami? Zatiaľ čo sa detektívi snažia rozlúsknuť túto hádanku, Porter prenasleduje Opičieho vraha. Čoskoro si uvedomí, že jediná desivejšia vec ako myseľ sériového vraha, je myseľ vrahovej matky.

Informácie

Žáner detektívka
Číslo dielu 2
Jazyk slovenčina
Séria Opičí vrah
Prekladateľ Miriam Ghaniová
Počet strán 544
EAN 9788056639306
Dátum vydania 19.4.2024
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,65
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Detektív Porter sa prepadá čoraz hlbšie do temnej minulosti Opičieho vraha a v uliciach Chicaga zatiaľ ľudí ohrozuje nový sériový zabijak.

Uprostred jednej z najhorších zím, aké Chicago za posledné roky zažilo, bolo pod hladinou zamrznutého jazera objavené telo nezvestnej tínedžerky Elly Reynoldsovej. Je nezvestná tri týždne, jazero však zamrzlo pred viac ako tromi mesiacmi. A ako je možné, že mala na seba šaty iného dievčaťa, ktorého zmiznutie nahlásili rodičia len pred dvoma dňami?

Zatiaľ čo sa detektívi chicagskej polície snažia rozlúsknuť túto hádanku, Porter pokračuje v prenasledovaní Opičieho vraha, pretože sa toho vnútorne nedokáže vzdať.

Posadnutý dolapením Bishopa sa s jednou rozmazanou fotografiou vydá do ulíc New Orleansu, lenže narazí na svet, ktorý je temnejší, než si predstavoval. Čoskoro si uvedomí, že jediná desivejšia vec ako myseľ sériového vraha, je myseľ vrahovej matky.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Opičí vrah"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
J.D. Barker

J.D. Barker

J.D. BARKER nepatrí k autorom, ktorí by snívali o spisovateľskej kariére od detstva. Jeho raná tvorba vychádzala v stredoškolskom časopise, ale tak vyčnievala nad priemer, že ho s ponukou práce oslovil šéfredaktor magazínu Dvadsiata piata paralela. V redakcii tohto časopisu strávil Barker niekoľko turbulentných rokov s človekom, ktorý sa neskôr preslávil ako búrlivý hudobník Marilyn Manson. Súbežne s publicistickou tvorbou sa Barker pustil aj do písania kníh. Ukážku svojho debutového románu poslal Stephenovi Kingovi a požiadal ho, či by smel použiť meno jednej z jeho postáv. Od Kinga dostal nielen povolenie, ale aj nadšené povzbudenie do ďalšej tvorby. Nasledovalo mnoho medzinárodných úspechov, z ktorých najväčší doteraz predstavuje Štvrtá opica (Lindeni 2023). Barkerova trilógia s detektívom Samom Porterom posunula podľa mienky recenzentov hranice žánru. Barker v nej stvoril psychopatického vraha, ktorý má v sebe čosi z antihrdinov Mlčania jahniat alebo filmu Sedem. Je temný, desivý a fascinujúci.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM