EN
Humorný portrét šťastného manželstva od bestsellerovej autorky Sophie Kinsella

Humorný portrét šťastného manželstva od bestsellerovej autorky Sophie Kinsella

Vtipný a citmi nabitý román, ktorý preniká do podstaty manželstva a hovorí o tom, ako nás môžu prekvapiť tí, o ktorých si myslíme, že ich najlepšie poznáme. To je kniha Dokonalé prekvapenie od bestsellerovej britskej autorky Sophie Kinsella, ktorá práve vychádza vo vydavateľstvo Lindeni v slovenskom preklade Miriam Ghaniovej.

Sylvia a Dan prežijú v manželstve desať pekných rokov. Každý sa venuje svojej práci a majú spolu krásne dvojčatá. Tak si rozumejú, že vedia navzájom dokončiť svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dokonale poznajú, až kým sa ich lekár náhodou nezmieni o tom, že prežijú spolu ďalších šesťdesiatosem rokov. Vtedy vypukne panika. Rozhodnú sa, že si manželstvo oživia rôznymi prekvapeniami a zábavou. No napriek dobrému úmyslu – od nečakaných darčekov, rande v reštaurácii a sexi fotografií – je výsledok komický, niekedy až smiešne tragický. Popritom sa odhalí jeden škandál z minulosti ich rodiny. Vtedy začínajú pochybovať, či jeden druhého naozaj tak dobre poznajú.

Sophie Kinsella dokonale rozvila svoje postavy, píše ako vždy jasne, s vtipom a pre ňu charakteristickým šarmom. Jej román je humorným portrétom manželstva – jeho úskalí, pohodlia aj komplikácií. Aj keď autorka je známa ľahšími príbehmi pre ženy, spomeňme knihy o „šopaholičkách“, tentoraz opisuje najhlbšie vrstvy vzťahov a citov, čo ocenili nielen čitateľky a čitatelia, ale aj viaceré médiá: „Úprimne – to, čo sa na prvý pohľad javí ako ľahký román o bežných trápeniach, sa zrazu zmení na hlbší príbeh o dôvere, rodine a vnímavosti,“ zhodnotili v magazíne Publishers Weekly a v Kirkus Review doplnili: "Čistá zábava... A k tomu nečakaná hĺbka. Celkovo je to rýchlo sa vyvíjajúci a zábavný príbeh s dobre vykreslenými a roztomilými postavami." New York Times zaradil Dokonalé prekvapenie na zoznam svojich bestsellerov: „Výborné tempo a skutočná zábava so sympatickými postavami. Kinsella píše obratne a hlavní hrdinovia si vás hneď získajú.“

Sophie Kinsella je autorka mnohých bestsellerov, ktoré zarezonovali po celom svete. Boli preložené do vyše štyridsiatich jazykov a predalo sa z nich cez štyridsať miliónov kópií. „Často používam nápady zo skutočného života, na ktorých potom budujem príbeh,” hovorí o svojich knihách. „Páči sa mi, že moje postavy prechádzajú celkom extrémnymi cestami a všetky sú z mojej hlavy!”


NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!