EN

Paul McCartney: Biografia

Philip Norman

5,0
( 1 )

Prvá a jediná biografia schválená Paulom McCartneym
Jediná oficiálna biografia hudobníka, speváka, skladateľa a bývalého člena kapely The Beatles! Aký je historicky najúspešnejší skladateľ Paul McCartney? Philip Norman spracoval aj rozhovory s rodinnými príslušníkmi a blízkymi priateľmi, ktorí nikdy predtým na záznam nehovorili. Odkrýva priebeh zložitého vzťahu McCartneyho s Johnom Lennonom, zachytáva jeho osobnú traumu z rozpadu Beatles a omnoho viac. V prvej a jedinej biografii schválenej Paulom McCartneym.
Získané ocenenia:
National bestseller, 2017,

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Paul McCartney: The biography
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 720
EAN 9788056603116
Dátum vydania 15.12.2017
Vek od 15
Formát 165x235 mm
Vydavateľstvo XYZ
Hmotnosť 1,186
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Jediná oficiálna biografia hudobníka, speváka, skladateľa a bývalého člena kapely The Beatles!

Aký je historicky najúspešnejší skladateľ Paul McCartney?

Dostaňte sa do hlavy geniálneho hudobníka a spoznajte detaily z jeho života. Philip Norman spracoval aj rozhovory s rodinnými príslušníkmi a blízkymi priateľmi, ktorí nikdy predtým na záznam nehovorili. Odkrýva priebeh zložitého vzťahu McCartneyho s Johnom Lennonom, zachytáva jeho osobnú traumu z rozpadu Beatles a následný boj o návrat na vrchol s kapelou Wings, popisuje manželstvo s Lindou (vrátane jej veľmi kritizovanej hudobnej spolupráce) aj vzťahy s ďalšími osudovými ženami. To a omnoho viac nájdete v prvej a jedinej biografii schválenej Paulom McCartneym.

Philip Norman

Medzinárodne najpredávanejší autor biografií Johna Lennona, Buddyho Hollyho, Eltona Johna, Rolling Stones a Micka Jaggera, autor klasickej beatlovskej biografie Shout! Niekoľko ocenení získal aj ako novinár, scenárista a autor románov.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Philip Norman

Philip Norman

Spisovatel, novinář a scenárista Philip Norman se narodil na ostrově Wight ve Velké Británii. V roce 1965 začal pracovat pro The Sunday Times jako autor medailonků známých osobností. Netrvalo dlouho a stal se hudebním kritikem pro deník The Times. V roce 1981 vydal svou první knihu o skupině Beatles s názvem Shout!: The Beatles in Their Generation. Jeho další velmi úspěšné biografie zachycovaly takové hudební velikány jako Rolling Stones, Buddyho Hollyho nebo Eltona Johna. Přesto se vždy vrátil k milovaným Beatles, což dokazují další dvě biografie o Johnu Lennonovi nebo jeho nejnovější biografie o životě Paula McCartneyho.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM