EN

WaterFire saga - Modré hlubiny

Jennifer Donnellyová


Serafina, dcera královny Miromaru, vyrůstá s neochvějnou jistotou – a zároveň celoživotním břemenem – že se jednoho dne stane vládkyní nejstarší podmořské říše. Zároveň ji však pronásledují podivné sny, které předpovídají návrat starého zla.

Informácie

Žáner fantasy
Ilustrátor Walt Disney
Jazyk čeština
Počet strán 336
EAN 9788025233160
Dátum vydania 1.7.2015
Vek od 12
Formát 127x198 mm
Vydavateľstvo Egmont
Hmotnosť 0,311
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Serafina, dcera královny Miromaru, vyrůstá s neochvějnou jistotou – a zároveň celoživotním břemenem – že se jednoho dne stane vládkyní nejstarší podmořské říše. Zároveň ji však pronásledují podivné sny, které předpovídají návrat starého zla. Temné předtuchy se potvrdí, když Serafininu matku zasáhne vražedný šíp. Celá říše se ocitá v chaosu a Serafina na sebe musí vzít nelehký úkol: najít toho, kdo velí útočníkům, a zabránit válce mezi podmořskými národy. Pátrání ji zavede mezi další mořské panny, které pocházejí ze šesti různých vod. Uzavřou spolu neporušitelnou sesterskou dohodu a vydají se do boje proti temným silám, jež ohrožují existenci celého světa.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Jennifer Donnellyová

Jennifer Donnellyová

Jennifer Donnelly sa narodila v New Yorku, ale korene jej siahajú do Írska. Študovala anglickú literatúru a európske dejiny. Debutovala knihou pre deti Humble Pie, neskôr jej postupne vyšli knihy z historickej série, ktorá bola inšpirovaná Jackom Rozparovačom. Najväčší úspech zaznamenala s románom A Northern Light, za ktorý získala prestížne ocenenie Carnegie Medal, Los Angeles Times Book Prize a bola v užšom výbere na Printz Award. Magazín Time tento román zaradil medzi najlepšie romány pre mladých všetkých čias. V slovenskom preklade pod značkou CooBoo vyšiel jej román Nevlastná sestra, ktorý je alternatívnym prerozprávaním dobre známej rozprávky Popoluška.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM