EN

Chemické zlúčeniny okolo nás - Anorganika

Milan Bárta


Sú všade! Okolo nás. Pozoruhodné anorganické zlúčeniny.
Na okolitý svet sme sa tentoraz pozreli prostredníctvom niekoľkých desiatok anorganických zlúčenín, s ktorými sa bežne stretávame v domácnosti, v obchodoch, v dopravných prostriedkoch, ale aj tajuplnom školskom laboratóriu.

Informácie

Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk čeština
Počet strán 112
EAN 9788056600689
Dátum vydania 5.5.2017
Vek od 10
Formát 170x243 mm
Vydavateľstvo EDIKA
Edícia Hravá veda
Hmotnosť 0,27
Typ kniha
Väzba brožovaná šitá s chlopňami

Na okolitý svet sme sa tentoraz pozreli prostredníctvom niekoľkých desiatok anorganických zlúčenín, s ktorými sa bežne stretávame v domácnosti, v obchodoch, v dopravných prostriedkoch, ale aj tajuplnom školskom laboratóriu. Prvé miesto medzi nimi patrí zaslúžene kyseline sírovej, ktorá udivovala už našich predkov, neobídeme však ani oxid uhličitý, peroxid vodíka, hydroxid vápenatý, síran meďnatý a mnohé ďalšie a svojimi názvami ešte podivnejšie zlúčeniny z nášho susedstva. V knihe skrátka nechýbajú dôležité oxidy, halogenidy, kyseliny, hydroxidy a soli.

Voľné pokračovanie úspešného titulu Chemické prvky okolo nás.

V knihe nájdete:

– základné informácie v prehľadných tabuľkách,

– vlastnosti zlúčenín, možnosti výroby a ich využitia,

– prekvapivé pravdy, vyvrátené mýty a zaujímavosti,

– názvoslovia anorganických zlúčenín, základné rovnice,

– farebné fotografie a vtipné ilustrácie.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Milan Bárta

Milan Bárta

Publikuje články pro českolipský regionální server i-noviny, představuje zajímavá místa i lidi. Od jedenácti let si píše deník, jako začínající učitel založil s kolegou školní časopis hrupka, do něhož přispíval povídkami o Horákovi. Horák se stal hlavním hrdinou i jeho první knihy Jak (ne)vyhodit školu do povětří, která netradiční formou popularizovala chemii. Chemii se věnoval i v dalších publikacích – Jak (ne)vyhodit školu do povětří 2, Chemické prvky kolem nás, Chemické sloučeniny kolem nás – Anorganika. O dětskou detektivku se pokoušel v knize Jak přežít školníka. Do románové podoby adaptoval dvě divadelní hry a jeden filmový scénář, s Barborou Koudelkovou sepsal tři pokračování jejích životních osudů. Žije a pracuje v České Lípě.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM