EN

Malý chemik

Milan Bárta


Farebné kryštály a ďalšie experimenty pre deti
Láka vás či vaše dieťa chémia, ale bojíte sa nebezpečných látok? Chcete robiť pokusy, ale nechce sa vám zháňať zložité laboratórne vybavenie? Vybrali sme pre vás viac ako šesťdesiat experimentov, ktoré hravo zvládne aj malé dieťa. Pomôcky nájdete doma alebo ich jednoducho kúpite v bežnom obchode. Budete skúmať základné fyzikálne a chemické vlastnosti zlúčenín, odhaľovať skryté tajomstvá, pozorovať prírodné deje.

Informácie

Ilustrátor Atila Vörös
Číslo dielu 5
Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk čeština
Séria Malý vedec
Počet strán 72
EAN 9788056603543
Dátum vydania 16.3.2018
Vek od 8
Formát 170x243 mm
Vydavateľstvo EDIKA
Hmotnosť 0,39
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Láka vás či vaše dieťa chémia, ale bojíte sa nebezpečných látok? Chcete robiť pokusy, ale nechce sa vám zháňať zložité laboratórne vybavenie? Radi by ste sa vyhli dejom, ktoré by mohli zapáliť váš byt?

Vybrali sme pre vás viac ako šesťdesiat experimentov, ktoré hravo zvládne aj malé dieťa. Pomôcky nájdete doma alebo ich jednoducho kúpite v bežnom obchode. A navyše, pri žiadnom pokuse nie je potrebný oheň!

Budete skúmať základné fyzikálne a chemické vlastnosti zlúčenín, odhaľovať skryté tajomstvá, pozorovať prírodné deje, oddeľovať zložky zmesí, ale rad pokusov môže poslúžiť aj pre malú domácu šou.

Vyrobte si domácu malinovku, maslo alebo tvaroh, rozpusťte želatínového medvedíka, urobte si zimu väčšiu ako v chladničke, nájdite škrob v saláme, zahrajte sa s farbivami. Skrátka si to užite!

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Malý vedec"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Milan Bárta

Milan Bárta

Publikuje články pro českolipský regionální server i-noviny, představuje zajímavá místa i lidi. Od jedenácti let si píše deník, jako začínající učitel založil s kolegou školní časopis hrupka, do něhož přispíval povídkami o Horákovi. Horák se stal hlavním hrdinou i jeho první knihy Jak (ne)vyhodit školu do povětří, která netradiční formou popularizovala chemii. Chemii se věnoval i v dalších publikacích – Jak (ne)vyhodit školu do povětří 2, Chemické prvky kolem nás, Chemické sloučeniny kolem nás – Anorganika. O dětskou detektivku se pokoušel v knize Jak přežít školníka. Do románové podoby adaptoval dvě divadelní hry a jeden filmový scénář, s Barborou Koudelkovou sepsal tři pokračování jejích životních osudů. Žije a pracuje v České Lípě.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Topky.sk - 60 experimentov pre deti

Láka vás či vaše dieťa chémia, ale bojíte sa nebezpečných látok? Chcete robiť pokusy, ale nechce sa vám zháňať zložité laboratórne vybavenie? Radi by ste sa vyhli dejom, ktoré by mohli zapáliť váš byt? Máme pre vás super tip na knižku. Malý chemik je pre deti od 6 do 12 rokov a ukrýva viac ako šesťdesiat experimentov, ktoré hravo zvládne aj malé dieťa. Pomôcky nájdete doma alebo ich jednod...
NAPÍŠTE NÁM