EN

O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch

Tom Hanks


Tom Hanks – skvelý herec, skvelý autor!
Tom Hanks s citom a humorom preniká do ľudských životov a odkrýva ich slabosti. Príbehy spája jedna vec: v každom z nich hrá rolu pisateľ, niekedy úplne nepatrnú, inokedy ústrednú. Tom Hanks vidí do vnútra človeka a píše o ňom s takou naliehavou empatiou a úprimnosťou, že čitateľ sa ťažko ubráni dojatiu či melanchólii.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Uncommon Type
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 408
EAN 9788056606414
Dátum vydania 28.9.2018
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,51
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Hektická, pofidérna sexuálna aféra medzi dvoma najlepšími priateľmi. Veterán z druhej svetovej vojny, ktorý zápasí nielen s fyzickými, ale aj emocionálnymi jazvami. Druhotriedny herec náhle pohltený slávou. Mladý surfer, ktorý narazil na otcov tajný život.

Toto je len pár ľudí a situácií, ktoré Tom Hanks vykresľuje vo svojej prvej zbierke príbehov. S citom a humorom preniká do ľudských životov a odkrýva ich slabosti. Príbehy spája jedna vec: v každom z nich hrá rolu pisateľ, niekedy úplne nepatrnú, inokedy ústrednú. Tom Hanks vidí do vnútra človeka a píše o ňom s takou naliehavou empatiou a úprimnosťou, že čitateľ sa ťažko ubráni dojatiu či melanchólii.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Tom Hanks

Tom Hanks

TOM HANKS je herec, scenárista, režisér a producent. V súčasnosti patrí medzi najlepších a najoceňovanejších hercov svojej generácie. Exceluje rovnako v komédiách ako aj vo vážnych drámach a prirodzenosť a nesmierna empatia, s akou stvárňuje rôznorodých hrdinov vo filmoch, sa prejavuje aj v jeho literárnych postavách. Tým vzbudzujú u čitateľov sympatie a sú im veľmi blízke. Tom Hanks publikoval svoje texty v New York Times, Vanity Fair a v New Yorker.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

vinlit.sk - O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoc

Toma Hanksa, na rozdiel od mnohých mien zahraničných spisovateľov, pozná každý našinec. Ak aj nepatríte medzi jeho fanúšikov, určite máte aspoň aký-taký prehľad o jeho hereckej kariére. Tak ako viacerí poprední herci, aj on sa už môže popýšiť knihou, ktorej je autorom. V tomto prípade ale nejde o životopis, o knihu o životnom štýle ani o nič podobné, napriek tomu v nej Hanksa môžeme do istej miery...
NAPÍŠTE NÁM