EN

Hnev, čo si zasial

Angie Thomasová

5,0
( 1 )

Svetový bestseller inšpirovaný skutočnou udalosťou.
Starr žije v dvoch svetoch: býva v chudobnej černošskej štvrti a navštevuje snobskú strednú školu na predmestí. Jeden večer sa stane svedkyňou streľby, pri ktorej policajt pripraví o život jej najlepšieho priateľa z detstva Khalila. Jeho smrť zakrátko upúta pozornosť celoštátnych médií. Keď sa ukáže, že polícia nemá záujem prípad vyriešiť, ulice zaplnia demonštranti a černošská štvrť sa zmení na vojnovú zónu. Všetkých zaujíma, čo sa v osudný večer skutočne stalo. Odpoveď pozná iba Starr.


Získané ocenenia:
New York Times bestseller, 2018,

Informácie

Žáner román
Jazyk slovenčina
Počet strán 368
EAN 9788056604823
Dátum vydania 18.5.2018
Vek od 13
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,4
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

ŠESTNÁSŤROČNÁ STARR CARTEROVÁ žije v dvoch svetoch: býva v chudobnej černošskej štvrti a navštevuje snobskú strednú školu na predmestí. Krehkú rovnováhu medzi nimi naruší večer, keď sa stane svedkyňou streľby, pri ktorej policajný dôstojník pripraví o život jej najlepšieho priateľa z detstva Khalila. Khalil v čase vraždy pri sebe nemal zbraň.

Jeho smrť zakrátko upúta pozornosť celoštátnych médií. Niektoré ho opíšu ako grázla, iné ako drogového dílera a gangstra. Starrina najlepšia kamarátka zo školy dokonca naznačí, že si zomrieť zaslúžil. Keď sa ukáže, že polícia nemá záujem prípad vyriešiť, ulice zaplnia demonštranti a černošská štvrť sa zmení na vojnovú zónu. Všetkých zaujíma, čo sa v osudný večer skutočne stalo. Odpoveď pozná iba Starr.

No čokoľvek, čo sa rozhodne (alebo nerozhodne) prezradiť, môže zničiť jej rodinu a ohroziť jej život.

Strhujúci debutový román Angie Thomasovej o obyčajnom dievčati v neobyčajnej situácii inteligentne, citlivo a s neochvejnou úprimnosťou zobrazuje problém rasizmu a policajnej brutality.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

nakridlachknih.blogspot.cz - Hnev, čo si zasial

Príbeh Starr, ktorá bola svedkom vraždy jej kamaráta Khalila. Lenže to nebola len taká hocijaká vražda, Starr a Khalil sú černosi a policajt, ktorý vystrelil, je beloch. Čo však zmôže šestnásťročné dievča vo svete plnom belochov, kde si každý hovorí svoju pravdu a nie tú ozajstnú ? Starr sa však rozhodne bojovať za svoju pravdu a uctiť si Khalila, pretože on by pre ňu urobil to isté. Nedovoľ im...
NAPÍŠTE NÁM