EN

Hraj fér

Enja Rúčková


Tínedžerka Alexis chce zmaturovať, odísť na výšku a precestovať celý svet. No otec ich presťahuje na vidiek. Tam sa jej pripletie do života o pár rokov starší Jorik, ktorý okolo seba vystaval barikády proti akýmkoľvek citom. Mladý vojačik pobláznil za tie roky hlavu nejednému dievčaťu a teraz si padli do oka s Alexis. Bude z toho niečo viac, alebo je to ďalší letný románik, na ktorý si o pár rokov ani jeden nespomenie? Alexis totiž túži po slobode, už ju nebaví napĺňať cudzie predstavy.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 328
EAN 9788056606018
Dátum vydania 10.8.2018
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,57
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Slovenská kráľovná dievčenských románov je späť!

Tínedžerka Alexis presne vie, čo chce: zmaturovať, odísť na výšku do hlavného mesta a potom precestovať celý svet. Túži po slobode a pokoji. No otec má s ňou iné plány. Presťahuje celú rodinu na bohom zabudnutú dedinu, aby sa spolu postarali o starkú. Alexis je nútená nielen stráviť leto na dedine odstrihnutá od všetkých kamarátov, ale aj pomáhať otcovi na stavbe, kde sa jej pripletie do života o pár rokov starší Jorik. Mladý vojačik pobláznil za tie roky hlavu nejednému dievčaťu a teraz mu padla do oka Alexis.

Alexis však už nebaví napĺňať cudzie predstavy. Starká chce jedno, otec druhé, ale nikto sa nepýta, po čom túži ona. A pritom sníva len o Jorikovi, ktorý okolo seba vystaval barikády proti akýmkoľvek citom. Podarí sa Alexis dostať Jorikovi pod kožu? Je im súdené pretaviť ich vzájomnú náklonnosť v lásku? Alebo je to len ďalší letný románik, na ktorý si o pár rokov ani jeden nespomenie?

Enja Rúčková vo svojej deviatej knihe Hraj fér dokazuje, že je právom najúspešnejšia a najobľúbenejšia slovenská autorka dievčenských románov. Čitatelia môžu v novom románe opäť podľahnúť osudom jej hrdinov, ktorých si obľúbili tisíce mladých ľudí po celom Slovensku.

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Enja Rúčková

Enja Rúčková

Enja Rúčková žije a tvorí na Liptove. Je vydatá, má 3 deti a cez týždeň chodí ako každý bežný smrteľník do práce. Písaniu sa venuje vo svojom voľnom čase. Píše príbehy pre mládež, ale nevyhýba sa ani tvorbe pre dospelých. Obrovský čitateľský ohlas zaznamenala jej knižná séria Čo koho do toho (2010, 2012, 2017), nasledoval oceňovaný román Risknem to s punkerom (2011), čitateľsky úspešný je aj mystery román Most kolibríkov (2012) a vtipno romantický Žuvačkový kráľ (2012). Enja Rúčková vo svojej deviatej knihe Hraj fér dokazuje, že je právom najúspešnejšia a najobľúbenejšia slovenská autorka dievčenských románov. Čitatelia môžu v novom románe opäť podľahnúť osudom jej hrdinov, ktorých si obľúbili tisíce mladých ľudí po celom Slovensku.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

Jajibloguje.sk - Hraj fér

Láska je krásna, pokiaľ nám neublíži. Rodina by mala držať pri sebe, pokiaľ sa niečo nepokazilo a vzťahy sa navždy nespretrhali. Alexis, hlavná hrdinka novinky Hraj fér, to nemá v živote jednoduché. No i tak sa svojmu osudu postavila zodpovedne a najlepšie, ako vedela. Čo si o knihe myslím a kto by si ju mal prečítať sa dozviete v článku. Anotácia Tínedžerka Alexis presne vie, čo chce: zmaturo...

vinlit.sk - Hraj fér – Enja Rúčková

Hraj fér je románom pre dospievajúce dievčatá, ktoré si v snoch predstavujú tú pravú a krásnu lásku. Každý má však rôzne predstavy o tom, ako by taká pravá láska mala vyzerať. Autorka ju demonštruje na svojich postavách Jorikovi, sexi vojačikovi, ktorý každému pomotá hlavu, a Alexis, naivnej dievčine, ktorej každý bráni v jej osobnom rozvoji. Autorka svojich hrdinov dáva ako protipól, protiklad, k...

Môj svet snov a kníh - Hraj fér

Alexis, ktorá nenávidí bývanie so svojím otcom, je nútená stráviť s ním aj s jej starkou celé leto. No to nie je to najhoršie. Celé letné prázdniny pomáha pri prestavbe a ešte musí tráviť čas s najhorším chalanom v celej dedine. Jorik, vojačik, ktorý pomáha každému v dedine. Alexis ho z celej duše nenávidí no predsa len po čase začne k nemu čosi cítiť. Veď čo iné jej ostáva, keď trávia spolu tak ...
NAPÍŠTE NÁM