EN

Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá...
Bohatství Citadely spočívá především v neobyčejné intenzitě a hloubce, do níž Saint-Exupéry postupně proniká neustálými návraty k základním tématům lidské existence – lásce, přátelství, věrnosti, službě, společenství a tvorbě. V dnešní době, tak poznamenané rozptýleností, spěchem a přebytkem slov a obrazů, zakrývajících vnitřní prázdnotu, zní poselství Citadely zvláště aktuálně. Kniha významného francouzského autora vychází již v 6. vydání.

Informácie

Jazyk čeština
Originálny názov La Citadelle
Pôvodný jazyk francúzština
Prekladateľ Věra Dvořáková
Počet strán 440
EAN 9788076010307
Dátum vydania 15.10.2018
Vek od 14
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Vyšehrad
Hmotnosť 0,575
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

V edici Světová próza vychází již v 7. vydání úplný překlad Saint-Exupéryho Citadely. Text, který se našel v autorově pozůstalosti, byl z poloviny autorem neupravovaný a na mnoha místech docházelo k opakování myšlenek. To bylo také důvodem, proč u nás nejdříve vyšel výbor z tohoto stěžejního díla. Při krácení textu byly vybrány metafory, které byly nejvíce výstižné a které nejpřesněji vyjadřovaly Saint-Exupéryho myšlení. Naopak vynechány byly ty, které nemohly vyjít z ideologických důvodů. Kompletní překlad Citadely z pera zkušené překladatelky Věry Dvořákové ocení všichni, kdo chtějí sledovat utváření autorových myšlenek a jeho básnické řeči. V tomto kompletu je také nejvíce zvýrazněna duchovní linka autorovy básnické meditace.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint Exupéry bol francúzsky spisovateľ, letec a filozof, autor rozprávkového príbehu Malý princ. Rodinu mu pre jeho roztomilú tvár a kučery hovorila Kráľ Slniečko. Bol veľmi zvedavé a bystré dieťa, rád tvoril nové veci a vymýšľal vlastné básničky. Vždy obdivoval pilotov, a tak sa nieť prečo čutodvať, že sa pri nástupe do vojenskej služby nechal prideliť k letectvu. Prešiel výcvikom pre vojenských i civilných pilotov. Pri prvej vážnej nehode sa ťažko zranil, na niekoľko rokov povolanie pilota opustil a živil sa ako obchodný zástupca automobilovej značky. Práca pre leteckú spoločnosť ho ale napĺňala viac, v tomto období písal knihy o lietaní Kuriér na juh a Nočný let. Privyrábal si písaním reportáží a pokúšal sa o diaľkové lety. Pri jednom z nich sa vážne zranil, no aj napriek tomu sa aktívne zapojil do leteckých bojov počas druhej svetovej vojny. Bol jedným z najodvážnejších bojovníkov. Odsudzoval predsudky a rasizmus, veril v duchovné hodnoty ľudstva. Trosky jeho lietadla sa našli neďaleko francúzskeho prístavu Marseille, jeho smrť však nebola nikdy objasnená. Filozofické dielo Citadela ostalo nedokončené a bolo vydané posmrtne.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM