EN

Země, které zmizely

1840 - 1975

Bjorn Berge


Po stopách států a státečků, po nichž mnohdy zůstaly jen poštovní známky.
Bjorn Berge vezme čtenáře na dobrodružnou objevitelskou cestu do celého světa. Vypráví zapomenuté příběhy zemí, které mezi lety 1840 až 1975 existovaly třeba jen pouhý měsíc, rok nebo pár desetiletí, měly strhující osud – a pak zmizely. Díky mapám a známkám je zeměpis konkrétní a historie živá. Texty jsou plné anekdot a očitých svědectví z dob, kdy Knut Hamsun cestoval po Batumi a Antoine de Saint-Exupéry sloužil u letecké pošty na mysu Juby.

Informácie

Jazyk čeština
Originálny názov Landene som forsvant. 1840–1970
Pôvodný jazyk nórčina
Počet strán 240
EAN 9788074739187
Dátum vydania 25.11.2019
Vek od 15
Formát 240x173 mm
Vydavateľstvo KNIHA ZLÍN
Edícia TEMA
Hmotnosť 0,798
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Říše vznikají a zanikají. Nové státy si vydobydou své místo a pak se během několika let rozplynou. Příběhy těchto ztracených zemí a říší ožívají díky vyprávění Bjorna Bergeho.

Autor bere čtenáře na dobrodružnou objevitelskou cestu do všech koutů světa – do džunglí a pouští, pulzujících měst a pustých stepí. Vypráví zapomenuté příběhy zemí, které mezi lety 1840 až 1975 existovaly třeba jen pouhý měsíc, rok nebo pár desetiletí – než zmizely. Některé nesly tajemné názvy, mnohé měly strhující osudy.

Díky mapám a známkám je zeměpis konkrétní a historie živá. Navíc jsou texty plné anekdot a očitých svědectví z dob, kdy Knut Hamsun cestoval po kolonii Batumi a Antoine de Saint-Exupéry sloužil u letecké pošty na mysu Juby.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

Denník N - Fascinujúca prechádzka miestami, ktoré..

Kniha „Země, které zmizely“ je zbierkou príbehov a poštových známok rôznych krajín či oblastí od Ohňovej zeme až po Mandžukuo, ktoré už zanikli, a zároveň je aj zbierkou bizarných zaujímavostí a niekedy až neuveriteľných historických príbehov. Bjorn Berge si do tejto knihy vybral oblasti, ktoré neboli všetky plnohodnotné krajiny, ako by sa z názvu knihy mohlo zdať (niektoré boli len kolónie či ...

medziknihami.dennikn.sk - Krajiny, ktoré zmizli

Hranice nášho sveta do určitej miery ovplyvňujú hranice štátov, v ktorých žijeme. Málokedy si ale uvedomujeme, že tie štátne sa môžu v priebehu čias meniť: posúvať alebo preskupovať a to až tak, že krajina môže zaniknúť. Za posledných 180 rokov k tomu dochádza neustále. Prečo práve 180 rokov? Tento časový rámec predstavuje začiatok knihy Země, které zmizely: 1840 – 1975, atraktívneho atlasu kra...
NAPÍŠTE NÁM