EN

Každý klame

Big data, new data a čo nám internet môže prezradiť o tom, kto skutočne sme

Seth Stephens-Davidowitz


Premýšľajte inak!
Každý klame ponúka fascinujúce, prekvapujúce a niekedy aj smiešne nahliadnutia do všetkého, od ekonómie po etiku, šport, od rasy po pohlavie a ďalšie, všetky čerpané zo sveta big data. Ovplyvňuje to, kam chodíte do školy, akí ste v živote úspešní? Uprednostňujú rodičia tajne synov pred dcérami? Ovplyvňujú násilné filmy mieru kriminality? Každý z nás je obklopený veľkými dátami a ich vplyv sa znásobuje. Kniha Každý klame nás vyzýva, aby sme premýšľali inak o tom, ako vidíme svet.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Everybody lies
Pôvodný jazyk angličtina
Počet strán 272
EAN 9788056608838
Dátum vydania 11.10.2019
Vek od 18
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,5
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Každý klame ponúka fascinujúce, prekvapujúce a niekedy aj smiešne nahliadnutia do všetkého, od ekonómie po etiku, šport, od rasy po pohlavie a ďalšie, všetky čerpané zo sveta Big data. Aké percento bielych voličov nehlasovalo za Baracka Obamu, pretože je čierny? Ovplyvňuje to, kam chodíte do školy, akí ste v živote úspešní? Uprednostňujú rodičia tajne synov pred dcérami? Ovplyvňujú násilné filmy mieru kriminality? Dokážete poraziť akciový trh? Ako pravidelne klameme o našom sexuálnom živote a kto si menej verí, keď ide o sex, muži alebo ženy?

Seth Stephens-Davidowitz skúma tieto otázky a ponúka odhalenia, ktoré nám môžu pomôcť lepšie porozumieť sebe a nášmu životu. Odhaľuje predpojatosti hlboko zabudované v nás, informácie, ktoré môžeme použiť na zmenu našej kultúry, a otázky, ktoré sa bojíme opýtať a ktoré by mohli mať zásadný význam pre naše zdravie – psychické aj fyzické. Každý z nás je obklopený Veľkými dátami a ich vplyv sa znásobuje. Každý klame nás vyzýva, aby sme premýšľali inak o tom, ako vidíme svet.

„Stephens-Davidowitz, bývalý dátový analytik v spoločnosti Google, strávil posledné štyri roky skúmaním údajov o internetovom vyhľadávaní... Zistil, že údaje o internetovom vyhľadávaní môžu byť svätým grálom, pokiaľ ide o pochopenie skutočnej povahy ľudstva.“ (New York Post)

„Empirické zistenia v knihe Každý klame sú také zaujímavé, že kniha by bola pútavá, aj keby bola štruktúrovaná ako obyčajný zoznam bielizne.“ (The Economist)

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť

Recenzia médii

Vedátor - Digitálne sérum pravdy

Skúmať, čo si ľudia myslia, je zložité. Ak sa respondentom venujete dôkladne a dávate si na každom záležať, máte iba malú štatistickú vzorku – nikto nemôže osobne vyspovedať milióny ľudí. Ak sa zas spoľahnete na formuláre, problém začne byť hodnovernosť. Niekde by mohol spraviť výskum týkajúci sa kvality dát z: „Ahojte, prosím vyplňte mi tento dotazník do diplomovky, je to maximálne na 20 minút.“ ...

kniznytip.blogspot.cz - Každý klame // ...dáta ako ich nepoznáme

Čo myslíte, kto vás pozná najlepšie? Vy sami? Vaši priatelia, partner či vaši rodičia? Ak si myslíte, že najlepšie vás pozná vám dobre známa osoba z mäsa a kostí, ste na omyle. Pri predpoklade, že sme tu všetci priemerní užívatelia internetu, je odpoveď na túto otázku jasná. Najlepšie vás pozná Google! Ako je to možné? Jednoducho. Každý totiž klame. Klameme šéfovi, priateľom aj partnerom. A kla...
NAPÍŠTE NÁM