EN

Prameny pro divoké osly

Petr Vaďura, Jiří Beneš


Biblické texty promlouvají k dnešnímu člověku.
Starozákoník Jiří Beneš probírá spolu s Petrem Vaďurou známé i méně známé texty ze Starého i Nového zákona. Kniha je přepisem rozhovorů odvysílaných v pořadu Ranní slovo na stanici Vltava v letech 2003 až 2016 a navazuje na předchozí knihu obou autorů s názvem Nevystižitelný Bůh? (Vyšehrad 2010).

Informácie

Jazyk čeština
Počet strán 272
EAN 9788076012820
Dátum vydania 5.10.2020
Vek od 15
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Vyšehrad
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Starozákoník Jiří Beneš probírá spolu s Petrem Vaďurou známé i méně známé texty ze Starého i Nového zákona. Kniha je přepisem rozhovorů odvysílaných v pořadu Ranní slovo na stanici Vltava v letech 2003 až 2016 a navazuje na předchozí knihu obou autorů s názvem Nevystižitelný Bůh? (Vyšehrad 2010). Ať již je to vyprávění o pádu prvního lidského páru zachycené v knize Genesis, otázky, které zkoušený Jób klade Bohu, žalmistova výzva k tomu „zpívat Hospodinu novou píseň“ nebo třeba Ježíšovo podobenství o bohatci a chudém Lazarovi, rozhovor nechává biblický text rozeznít bohatství jeho významů. Dva tisíce let staré texty se hluboce dotýkají života a problémů dnešního člověka.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM

Budete to vedieť ako prvý!

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!