EN

Garancia doručenia do Vianoc pri knihách s označením "Expedujeme ihneď":   🟢 Slovenská pošta    🟢 DPD    🟢 Packeta

Prípad Thomasa Quicka

Ako sa rodí sériový vrah

Hannes Rastam


Príbeh najväčšieho švédskeho justičného omylu v dejinách.
V roku 1992 sa Thomas Quick priznal k vražde 11-ročného chlapca a počas nasledujúcich desiatich rokov postupne k 30 nevyriešeným vraždám. Investigatívny novinár Hannes Rastam podrobne preskúmal všetky dôkazy, zápisy z výsluchov, lekárske záznamy aj rozsudk

Informácie

Žáner non-fiction
Jazyk slovenčina
Originálny názov Fallet Thomas Quick - att skapa en seriemordare
Pôvodný jazyk švédčina
Počet strán 456
EAN 9788056623220
Dátum vydania 3.9.2021
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,56
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

V roku 1992 sa Thomas Quick priznal k vražde 11-ročného chlapca a počas nasledujúcich desiatich rokov sa postupne priznal k ďalším 30 nevyriešeným vraždám.

Investigatívny novinár Hannes Råstam podrobne preskúmal všetky dôkazy, forenzné detaily, zápisy z výsluchov, lekárske záznamy aj rozsudky a nakoniec dospel k názoru, že nie je presvedčený o Quickovej vine, keďže ho odsúdili len na základe nepriamych dôkazov.

Na jar 2008 sa vybral na psychiatrickú kliniku v Såteri, kde si Thomas Quick odpykával doživotný trest. Mal preňho pripravenú jedinú otázku. A odpoveď na ňu bola desivejšia ako sám odsúdený...

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Hannes Rastam

Hannes Rastam

Hannes Råstam sa narodil nedaľeko Göteborgu. Ako dieťa mal problém s autoritami a začlenením sa do kolektívu. Nedokončil strednú školu a pracoval v hudobninách či brigádoval ako pomocná sila v psychiatrických liečebniach. Neskôr hrával v rôznych kapelách a vďaka tomu precestoval takmer celý svet. Strednú školu si dokončil až ako dospelý, vyštudoval žurnalistiku a pracoval ako investigatívny novinár. V tomto odbore mu bola viackrát udelená Veľká novinárska cena či cena Zlatá lopata. V slovenskom preklade vyšla jeho mrazivá kniha Prípad Thomasa Quicka.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM