EN

19 príbehov z karantény je zbierka jedinečných výpovedí o tom, ako sa známe osobnosti i obyčajní ľudia vyrovnávali s jarným lockdownom. Všetky naše plány na ten rok sa razom ocitli v domácej izolácii spolu s nami. Hoci politici vypli krajiny, naše životy sa nezastavili - matka sa naďalej pripravovala na príchod druhého dieťaťa, maliarka bojovala so zákernou chorobou. Každý z nás prežíva radosti i trápenia unikátnym spôsobom. V tejto knižke ponúkame čitateľom pohľady do mnohých sfér spoločnosti.

Informácie

Jazyk slovenčina
Počet strán 224
EAN 9788056620243
Dátum vydania 5.2.2021
Vek od 18
Formát 145x230 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,53
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

19 príbehov z karantény je zbierka jedinečných výpovedí o tom, ako sa známe osobnosti i obyčajní ľudia vyrovnávali s jarným lockdownom.

Všetky naše plány na ten rok sa razom ocitli v domácej izolácii spolu s nami. Hoci politici vypli krajiny, naše životy sa nezastavili. Matka sa naďalej pripravovala na príchod druhého dieťaťa. Vedec neváhal a pustil sa do práce na vývoji vlastných testov. Maliarka bojovala so zákernou chorobou. Lekárka ošetrovala pacientov s dovtedy neznámou chorobou. Horolezcov sen o prvovýstupe sa rozplynul v návale nových obmedzení. Oni a mnohí ďalší hľadali možnosti, ako sa vyrovnať s novou realitou.

Strachy, nádeje, optimizmus i praktické riešenia. Všetci prežívame radosti i trápenia unikátnym spôsobom. V tejto knižke ponúkame čitateľom pohľady do mnohých sfér spoločnosti, od vedy cez sociálnu prácu, politiku, kultúru, šport až po biznis a jedinečné osobné príbehy. To všetko optikou devätnástich zaujímavých ľudí.

Z každého predaného výtlačku venuje vydavateľstvo 1 € na činnosť neziskovej organizácie Post Bellum SK.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Video

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Marián Szűcs

Marián Szűcs

Marián Szűcs vyštudoval žurnalistiku na univerzite Komenského v Bratislave. Pracoval ako vedúci športového spravodajstva denníka SME, pracoval aj pre denník Pravda či magazín o behaní RUN. Ako novinár sa zúčastnil troch olympiád a mnohých vrcholových športových podujatí. Je spoluautorom biografie Volali ma bitkár o Borisovi Valábikovi, či pozitívnej knihy príbehov z karantény Celkom (ne)obyčajné veci izolovanej doby.
Zobraziť profil autora

Miroslava Ábelová

Miroslava Ábelová

Miroslava Ábelová sa narodila 31.1.1985 v Bojniciach. Vyrastala v Prievidzi. Neskôr sa presťahovala do Bratislavy, kde na Univerzite Komenského vyštudovala žurnalistiku. Debutovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov. Pravidelne publikuje v literárnom časopise Dotyky. V júni 2011 vydala svoju prvú sólo zbierku Striptíz, ktorá vyšla aj v Braillovom písme. Pracuje ako redaktorka domáceho spravodajstva vo verejnoprávnom Slovenskom rozhlase. Je laureátkou Ceny Ruda Fábryho za rok 2010. V roku 2012 sa stala víťazkou súťaže BÁSNE 2012 Asseco Solutions za cyklus Niečo originálne. Hovorí po anglicky a francúzsky.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

sietovka.sk - Celkom (ne)obyčajné veci izolovanej doby

Pandémia, ktorá zasiahla celý svet je tu s nami už rok. Každý z nás vníma a prežíva lockdown inak a nikto to nemá ľahké. Vydavateľstvo Lindeni prináša čitateľom 19 jedinečných výpovedí rôznych známych osobností i obyčajných ľudí o tom, ako vnímali informácie o novom víruse a ako sa vyrovnávali s jarnou karanténou. Za úžasný považujem nápad, že euro z každej predanej knihy bude venované na činnosť ...

knihomolky.wordpress.com - Celkom (ne)obyčajné veci izolovanej doby

Situácia, v ktorej sme sa ocitli, zmenila životy snáď každému jednému z nás. No aj keď máme pocit, že sme na všetko ostali sami, nie je tomu vždy tak. Všetci sme teraz na rovnakej lodi a je naozaj zaujímavé prečítať si myšlienky, postrehy či ďalšie (ne)obyčajné veci iných - lekárky, biochemika, advokátky, študentky či horolezca. Spoločne tak vytvorili 19 zaujímavých príbehov z karantény a ukázali ...
NAPÍŠTE NÁM