EN

Alica v krajine zázrakov B1/B2 (AJ-SJ)

angličtina / slovenčina

Dana Olšovská


V roku 1865 napísal anglický spisovateľ a matematik Lewis Carroll román Alica v krajine zázrakov. Rozpráva o dievčatku menom Alica, ktoré spadne králičou norou do podzemného sveta fantázie, kde neplatia bežné pravidlá a zákony. Do sveta, ktorý je obývaný prazvláštnymi tvormi a plný bizarných dobrodružstiev. Publikácia ponúka skrátenú verziu románu, ktorá je určená pre mierne pokročilých študentov angličtiny. Anglický text dopĺňa slovenský zrkadlový preklad.

Informácie

Ilustrátor Aleš Čuma, Atila Vörös
Jazyk angličtina
Originálny názov Alenka v říši divů B1/B2
Pôvodný jazyk čeština
Prekladateľ Lucia Lenická
Počet strán 184
EAN 9788056624289
Dátum vydania 22.10.2021
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,27
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

V roku 1865 napísal anglický spisovateľ a matematik Lewis Carroll román Alica v krajine zázrakov. Rozpráva o dievčatku menom Alica, ktoré spadne králičou norou do podzemného sveta fantázie, kde neplatia bežné pravidlá a zákony. Do sveta, ktorý je obývaný prazvláštnymi tvormi a plný bizarných dobrodružstiev.

Podobne ako vo sne, aj v tejto knihe môže každý čitateľ uplatniť vlastnú interpretáciu, ktorú nemožno označiť za správnu alebo zlú. Vydajte sa teda sami s Alicou do krajiny zázrakov a položte si otázku, či je Biely Králik iba bláznivou vymyslenou postavou alebo iskričkou zvedavosti a symbolom pátrania po poznaní. Či je Kráľovná naozaj iba kartou alebo skutočným srdcom Alicinho konfl iktu a symbolom strachu, ktorému musí čeliť, aby dospela k pochopeniu sveta fantázie...

Publikácia ponúka skrátenú verziu románu, ktorá je určená pre mierne pokročilých študentov angličtiny. Anglický text dopĺňa slovenský zrkadlový preklad, ktorý čitateľom umožní skontrolovať, či cudzojazyčnému textu správne porozumeli.

Audionahrávka vo formáte mp3, na ktorej román rozpráva rodený hovoriaci, sa dá zadarmo stiahnuť na adrese: https://www.albatrosmedia.sk/tituly/23620255/alica-v-krajine-zazrakov-b1-b2/

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM