EN

Vážení zákazníci, z dôvodu inventúry je sklad ZATVORENÝ. Vaše objednávky budú expedované od 15.07.2024. Využite skvelú zľavu počas inventúry!

Koruna

Pravda a lož v kultovom seriáli The Crown

Corentin Lamy, Joffrey Ricome, Pierre Trouvé


Čo je pravda a čo lož v kultovom seriáli The Crown?
Úspešný seriál Koruna (The Crown) z produkcie Netflixu si vzal na mušku život kráľovnej Alžbety II. a jej rodiny. Každá epizóda pritiahla k obrazovkám milióny fanúšikov. Ako však rozlíšiť historickú realitu od fikcie? Čo je pravda a čo je lož? V tejto knihe rozoberáme a dešifrujeme epizódu po epizóde všetky štyri série, ktoré už boli odvysielané, a s prispením fotografií a výstrižkov z dobovej tlače ich konfrontujeme s historickými faktami.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Zuzana Szabóová
Počet strán 216
EAN 9788056626375
Dátum vydania 18.2.2022
Vek od 15
Formát 180x240 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,834
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Úspešný seriál Koruna (The Crown) z produkcie Netflixu si vzal na mušku život kráľovnej Alžbety II. a jej rodiny. Každá epizóda pritiahla k obrazovkám milióny fanúšikov. Ako však rozlíšiť historickú realitu od fikcie? Čo je pravda a čo je lož?

Jedna epizóda seriálu The Crown stála Netflix 140 miliónov dolárov. Najvyššia suma v dejinách prekonala dokonca aj Hru o tróny (Game of Thrones). Diváci si teda pri jeho sledovaní určite prídu na svoje. Tvorba scén a kostýmov je až neuveriteľne verná a detailná, herci akoby vypadli z oka skutočným postavám. Tvorca seriálu Peter Morgan je jedným z najväčších odborníkov na britskú monarchiu, ale, ako sám hovorí, na dejinách ho zaujíma predovšetkým príbeh. A pri tvorbe The Crown nechal svoju predstavivosť bežať naplno...

V tejto knihe rozoberáme a dešifrujeme epizódu po epizóde všetky štyri série, ktoré už boli odvysielané, a s prispením fotografií a výstrižkov z dobovej tlače ich konfrontujeme s historickými faktami.

Naozaj Alžbeta II. zabránila svojej sestre vydať sa za svoju veľkú lásku? Mala koruna nejaké spojenie s nacistami? Žiarlila kráľovná na Jackie Kennedyovú? Prinútila kráľovská rodina Charlesa, aby sa vzdal Camilly? Dostanete odpovede na tieto aj desiatky ďalších otázok.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
NAPÍŠTE NÁM