EN

Garancia doručenia do Vianoc pri knihách s označením "Expedujeme ihneď":   🟢 Slovenská pošta    🟢 DPD    🟢 Packeta

Taká veľmi anglická vražda

Záhady lady Eleanor Swiftovej - kinha 1

Verity Bright


Miluje čaj, cestovanie a psy! S dedičstvom krásneho zámku prichádza zodpovednosť, ale určite nečakala, že sa vďaka nemu stane aj detektívkou!
Anglicko, 1920. Eleanor Swiftová sa po smrti lorda Henleyho sa stala dedičkou chladného, panského sídla Henley Hall. Vráti sa do Anglicka a hneď tu zažije šok – počas prechádzky sa stane svedkom vraždy! Napriek hustému dažďu totiž vo vzdialenom kameňolome zbadá, ako niekto zastrelí muža. No kým sa dostane na miesto činu, vrah je preč a mŕtve telo tiež. Keďže obeť chýba a miestni policajti sú presvedčení že zbytočne robí problémy, Eleanor sa rozhodne, že prípad vyrieši sama.

Informácie

Žáner detektívka
Číslo dielu 1
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Adriena Richterová
Počet strán 320
EAN 9788056634431
Dátum vydania 21.7.2023
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,42
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Urobte miesto, slečna Marplová, do mesta prišla nová detektívka! Zoznámte sa s váženou lady Eleanor Swiftovou, chýrnou cestovateľkou, ktorá má rada dobrodružstvá a psy.

Anglicko, 1920. Eleanor Swiftová strávila posledných pár rokov cestovaním po svete – dopriala si čaj v Číne, testovala reakcie aligátorov v Peru, utiekla zo zajatia banditom v Perzii a po dobrodružnom lete z Južnej Afriky, ktorý aj s prestávkami trval štyridsaťpäť dní, práve dorazila do Anglicka.

Po smrti lorda Henleyho sa stala dedičkou chladného, zatuchnutého panského sídla Henley Hall. A hneď tu zažije šok – počas prechádzky sa stane svedkom vraždy! Napriek hustému dažďu totiž vo vzdialenom kameňolome zbadá, ako niekto zastrelí muža. No kým sa dostane na miesto činu, vrah je preč a mŕtve telo tiež. Keďže obeť chýba a miestni policajti sú presvedčení že zbytočne robí problémy, Eleanor sa rozhodne, že prípad vyrieši sama. Keď však zlyhajú brzdy na jej aute, jedna vec je istá – niekto v tomto tichom vidieckom mestečku si zobral lady Eleanor Swiftovú na mušku...

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Knihy_od_ knihomolky
Lady Eleanor Swiftová zdedila panstvo Hanley Hall po nebohom strýkovi. Zo svojej cesty okolo sveta, počas ktorej objavovala nové turistické destinácie pricestovala na panstvo, aby sa rozhodla čo ďalej. Hneď v prvý večer, počas prechádzky so strýkovým psom sa stala svedkom vraždy. Keď na druhý deň zomrie jeden jej známy, vôbec jej to nepríde ako náhoda. Polícia sa v danú noc odmietla ísť pozrieť na miesto vraždy (kameňolom), a na druhý deň sa Eleanor vysmiali, že si to celé iba vymyslela. Keďže sa Eleanor nepáči predstava, že vrah stále behá po slobode, rozhodne sa vraždu vyšetriť sama. Veľmi ju prekvapí, keď jej jeden z jej podozrivých povie, že jej v celej veci verí a chce s Eleanor vyšetrovať vraždu. Dosť ma prekvapilo, že kniha je písaná v tretej osobe (on – rozprávanie), ale na druhej strane mi to vôbec neprekážalo. Aspoň som vedela čo robia a čo si myslia aj ostatné postavy, nielen hlavná postava (Eleanor). Celý príbeh je veľmi pútavý a myslím si, že zaujme milovníka akéhokoľvek žánra. Ja čítam prevažne Young Adult romantiku, ale táto kniha ma natoľko pohltila, že som ju zhltla za pár dní. Páčilo sa mi, že pátranie po vrahovi nebolo komplikované, a tak som sama mohla uvažovať o tom, kto by tým vrahom asi mohol byť. Spočiatku som to tipovala na viacero ľudí, ktorých som si postupne vyškrtávala. Skutočný vrah ma nakoniec celkom prekvapil, pretože by som to naňho ani náhodou nepovedala. Čo ma mierne vyrušovalo, boli rôzne formálne rozhovory a správanie sa vo vyššej spoločnosti. To je ale čisto môj pohľad, pretože mnohým sa môže práve toto knihu ešte viac obohatiť.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Verity Bright

Verity Bright

Verity Bright je pseudonym, pod ktorým píše manželský pár a ich tvorivé partnerstvo trvá už štvrť storočia. Literárnu kariéru začali článkami a knihami o cestovaní, postupne prešli k literatúre o sebazdokonaľovaní, až sa rozhodli vrhnúť na historické detektívky plné anglického humoru podľa vzoru Agathy Christie. Sú autormi úžasnej série Záhady Eleanor Swiftovej, zasadenej do dvadsiatych rokov 20. storočia. Taká veľmi anglická vražda je prvá kniha série.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Taká veľmi anglická vražda

Lady Eleanor Swiftová strávila väčšinu posledných rokov cestovaním. Po smrti svojho strýka, lorda Henleyho, prichádza na jeho panstvo Henley Hall. Netrvá dlho a Eleanor sa stáva svedkyňou vraždy. No kým sa dostane naspäť na panstvo a zavolá pomoc, po mŕtvole niet ani stopy. Eleanor je však presvedčená o tom, čo videla, no je však jediná. Ani miestna polícia neverí, že by v kameňolome mohlo dôjsť k...
NAPÍŠTE NÁM