EN

Vážení zákazníci, z dôvodu inventúry je sklad ZATVORENÝ. Vaše objednávky budú expedované od 15.07.2024. Využite skvelú zľavu počas inventúry!

Na konci umrú ako prví

Adam Silvera


Prequel k milovanému románu Na konci naozaj obaja umrú! Čo by ste spravili v posledných dvadsiatichštyroch hodinách života?
Orion a Valentino sa stretnú na Times Square a okamžite pocítia hlboké spojenie. Telefonát z Linky smrti im však zmení život navždy. Jeden z nich má v ten deň zomrieť, druhý nie. Ani jeden z chlapcov nevie, ako sa ich deň skončí, no jedno je isté – chcú ho prežiť spolu. Je deň pred spustením Linky smrti a všetci sa pýtajú, či je možné predpovedať smrť alebo je všetko iba podvod?

Informácie

Číslo dielu 2
Jazyk slovenčina
Séria Linka smrti
Prekladateľ Michaela Meňhartová
Počet strán 456
EAN 9788056633618
Dátum vydania 16.6.2023
Vek od 13
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,55
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Orion má závažné ochorenie srdca a už niekoľko rokov čaká, kým mu niekto povie, kedy zomrie. Potom, ako sa prihlási na Linku smrti, je pripravený naplno žiť. Preto sa rozhodne zúčastniť udalosti, ktorá sa naskytne iba raz za život – spustenie Linky smrti na Times Square.

Valentinovi ani nenapadlo, že by mu z Linky smrti mohli zavolať. Začína sľubnú kariéru a prvú noc v New Yorku chce stráviť na párty.

Orion a Valentino sa stretnú na Times Square a okamžite pocítia hlboké spojenie. Telefonát z Linky smrti im však zmení život navždy. Jeden z nich má v ten deň zomrieť, druhý nie. Ani jeden z chlapcov nevie, ako sa ich deň skončí, no jedno je isté – chcú ho prežiť spolu.

Je deň pred spustením Linky smrti a všetci sa pýtajú, či je možné predpovedať smrť alebo je všetko iba podvod?

Ďalšie tituly z rady "Linka smrti"

Uživateľská recenzia

Dominik Petriska
Príbehy Adama Silveru si ma získali svojou priamočiarosťou, realistickým vykreslením charakterov a emócií, no rovnako aj posolstvami, ktoré do svojich kníh vložil. Na konci umrú ako prví nie je žiadnou výnimkou a ak môžem knihu s odstupom času porovnať s prvým dielom tejto série, urobila na mňa ešte lepší dojem než jej predchodkyňa. A to je čo povedať! Skutočnosť, že sa už pri čítaní anotácie dozviete, že kniha skončí tragédiou, značne ovplyvní váš čitateľský zážitok. Román obsahoval niekoľko krásnych momentov, ktoré sa mi podarilo prežiť s hlavnými postavami. Ich odhodlanie užívať si život naplno, dychtivosť a vášeň, ktorú vkladali do každej chvíle, sú slovami len ťažko opísateľné. Dám ruku do ohňa, že som nebol jediný z čitateľov, kto sa snažil oddialiť koniec príbehu a dúfal, že sa skončí inak, než si myslí. Nestáva sa mi často, že sa pri knihe rozplačem, no v prípade Na konci umrú ako prví som sa neovládol. Adam Silvera opäť posunul latku o úroveň vyššie a ja nemôžem jeho najnovší román hodnotiť inak než na výbornú. Keďže sa príbeh odohráva ešte skôr než Na konci obaja naozaj umrú, môžete sa do neho pustiť aj v prípade, ak ste prvú časť nečítali. Osobne však odporúčam prečítať si obe knižky, aby ste získali úplný kontext.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Adam Silvera

Adam Silvera

Adam Silvera je autorom mnohých bestsellerov, slovenským čitateľom je známy najmä vďaka románu Na konci naozaj obaja umrú. Pracoval ako predajca v detskom kníhkupectve, či recenzent detských a young adult kníh. Narodil sa a vyrastal v New Yorku, ale dnes žije v Los Angeles.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Na konci umrú ako prví

Prequel ku knihe Na konci naozaj obaja umrú nás vracia do roku 2010, k úplnému počiatku Linky smrti. Sledujeme príbeh dvoch chlapcov, Oriona a Valentina, dvoch cudzích chlapcov, ktorých však Linka smrti spojí. Valentino prichádza do New Yorku začať nový život. Orion má vážne ochorenie srdca a už dlhé roky čaká, kým mu niekto oznámi, že umiera. Obaja sa stretávajú na Times Square, kde sa blíži veľk...

knihomolky.wordpress.com - Na konci umrú ako prví

„Je otrasné, že nás vychovávajú, aby sme umreli. Áno, žijeme alebo aspoň máme šancu žiť, ale niekedy nám žitie komplikuje a sťažuje strach.” Mateo je plachý chlapec. Rufus nepoučiteľný bitkár. Dvaja úplne cudzí chalani, ktorí by sa v normálnom svete nestretli. Lenže oni nežijú v normálnom svete. A obaja do dvadsiatich štyroch hodín umrú. Na konci naozaj obaja umrú je tak nádherná a zároveň t...
NAPÍŠTE NÁM