EN

Na konci naozaj obaja umrú

Adam Silvera


Keď zostáva menej než dvadsaťštyri hodín života...
Adam Silvera je vychádzajúca hviezda na svetovej tínedžerskej contemporary scéne. Mateo a Rufus žijú v alternatívnom svete, kde je možné predpovedať smrť. Obávaný telefonát ich zastihne absolútne šokovaných. Za normálnych okolností by sa Mateo a Rufus nikdy nestretli. Toto však nie sú normálne okolnosti a chalanom ostáva menej než dvadsaťštyri hodín života. Posledný deň si spolu užijú naplno. Ani jeden z nich však nečakal, že sa na jeho konci jeden do druhého zamilujú.

Informácie

Číslo dielu 1
Jazyk slovenčina
Séria Linka smrti
Prekladateľ Zuzana Trstenská
Počet strán 344
EAN 9788056627228
Dátum vydania 15.4.2022
Vek od 13
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo COOBOO
Hmotnosť 0,47
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Adam Silvera je vychádzajúca hviezda na svetovej tínedžerskej contemporary scéne. Každý jeho román je lepší ako predošlý a slovenským čitateľom sa ako prvá dostáva do rúk jeho najnovšia kniha „Na konci naozaj obaja umrú“.

Mateo a Rufus žijú v alternatívnom svete, kde je možné predpovedať smrť. Obávaný telefonát ich zastihne absolútne nepripravených. Za normálnych okolností by sa Mateo a Rufus nikdy nestretli. Toto však nie sú normálne okolnosti a chalanom ostáva menej než dvadsaťštyri hodín života. Plachý Mateo je zdrvený. Nedokáže pomyslieť na to, že tu nechá vážne chorého otca a najlepšiu kamošku s malým bábätkom na krku. Rozhodne sa však, že aspoň tento posledný deň spraví niečo, aby si ho ľudia pamätali. Rufus je bitkár, ktorý už prišiel o celú rodinu a telefonát ho veľmi nezaskočí. No aj tak mu ostáva čo-to vybaviť, aby po sebe zanechal čo najmenší chaos. Hoci si to boja priznať, Mateo a Rufus sú vydesení a zarmútení, spoja sa však cez aplikáciu a čaká ich deň, ktorý si užijú naplno. Ani jeden z nich však nečakal, že sa na jeho konci jeden do druhého zamilujú.

Ďalšie tituly z rady "Linka smrti"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Adam Silvera

Adam Silvera

Adam Silvera je autorom mnohých bestsellerov, slovenským čitateľom je známy najmä vďaka románu Na konci naozaj obaja umrú. Pracoval ako predajca v detskom kníhkupectve, či recenzent detských a young adult kníh. Narodil sa a vyrastal v New Yorku, ale dnes žije v Los Angeles.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

knizny.zavislak - Na konci naozaj obaja umrú

"Kniha, ktorá vám zlomí srdce a zároveň ho zahreje. Krásny emocionálny príbeh. Toto naozaj milujem." Za prvé - postavy: Hocikto sa mihol v tejto knihe, tak bol realistický a dobre napísaný. A to netýka len hlavných postáv a ich kamarátov. Aj keď nemám rovnakú osobnosť ako niektorá z postáv, dokázala som sa do nich vcítiť a pochopiť ich pohľad na svet. Plus, ten prerod hlavných hrdinov bol fanta...
NAPÍŠTE NÁM