EN

Mária Terézia: Najmocnejšia panovníčka Európy

Vladimír Liška


Spoznajte kľúčové okamihy vlády Márie Terézie
Aké boli kľúčové okamihy vlády Márie Terézie? Barokové obdobie, do ktorého sa jediná uhorská panovníčka narodila, bolo bohaté na kultúru i množstvo povier a predsudkov. Objavovalo sa niekoľko zázračných a pozoruhodných udalostí, ktoré ovplyvňovali dobu aj vnútorný svet panovníčky – jej vzťahy k cirkvi a náboženskej viere. Autor sa tak zamýšľa aj nad rozporuplnosťou vlády Márie Terézie a nad jej prínosom do reformného úsilia, ktoré je pre jej vládu príznačné.

Informácie

Jazyk slovenčina
Originálny názov Marie Terezie: záhady a mystéria
Původní jazyk čeština
Počet strán 208
EAN 9788056608135
Dátum vydania 23.11.2018
Vek od 15
Formát 145x205 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,46
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Kniha, ktorá mapuje obdobie vlády jednej z najvýznamnejších panovníckych osobností osemnásteho storočia Márie Terézie, je zameraná na kľúčové okamihy jej vlády v kontexte prekonania vplyvu stredovekého chápania štátu i myslenia neskorého barokového obdobia, charakteristického množstvom povier a predsudkov. Baroková kultúra, do ktorej vrcholného obdobia sa Mária Terézia narodila, mala totiž značný význam aj pre české krajiny a ovplyvňovala charakter doby aj spoločnosti, v ktorej táto habsburská panovníčka žila. Súčasťou publikácie je vykreslenie takzvaných zázračných a iných pozoruhodných udalostí, ktoré sa do tohto obdobia premietali a ktoré ovplyvňovali vnútorný svet Márie Terézie či jej vzťah k cirkvi a náboženstvu. Autor sa preto zamýšľa aj nad rozporuplnosťou vlády tejto významnej panovníčky a nad jej osobnými prínosmi reformného úsilia, ktoré je pre toto obdobie príznačné.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Vladimír Liška

Vladimír Liška

Vladimír Liška je přední český záhadolog, publicista a spisovatel. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. V devadesátých letech minulého století patřil k zakladatelům Československé archeoastronautické asociace, která se zaměřovala na propagaci paleoastronautiky, ufologie, parapsychologie, psychotroniky a řešení historických otazníků a záhad. Od roku 2001 se plně věnuje publicistické dráze. Je autorem více než třiceti knížek.
View author profile
NAPÍŠTE NÁM