EN
Slnko v duši, nádej v tebe
P

Slnko v duši, nádej v tebe

Agnes Martin-Lugand


Silný a dojímavý príbeh o láske a nádeji, ktorých domovom je starý hotel Dača.
Dvadsaťjedenročná Hermína, tuláčka, ktorú matka opustila ako malé dieťa, je večne na úteku. Žije na okraji spoločnosti, bez domova, bez peňazí a bez nádeje na lepší život. Jedného dňa jej v bare v Luberone skríži cestu Jo, drsne vyzerajúci šesťdesiatnik, a ponúkne jej sezónnu prácu chyžnej vo svojom hoteli. Mladá žena už nemá čo stratiť, a tak ho nasleduje. Starý, impozantný a majestátny hotel, ktorému dali meno Dača, sa stane jej domovom a zmení jej život.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Zuzana Szabóová
Počet strán 352
EAN 9788056624616
Dátum vydania 12.11.2021
Vek od 15
Formát 115x185 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Dvadsaťjedenročná Hermína, tuláčka, ktorú matka opustila ako malé dieťa, je večne na úteku. Žije na okraji spoločnosti, bez domova, bez peňazí a bez nádeje na lepší život. Jedného dňa jej v bare v Luberone skríži cestu Jo, drsne vyzerajúci šesťdesiatnik, a ponúkne jej sezónnu prácu chyžnej vo svojom hoteli. Mladá žena už nemá čo stratiť, a tak ho nasleduje. Zoznámi sa s Mašou, Joovou manželkou bielorusko-ukrajinského pôvodu, ktorá ju privíta veľmi priateľsky. V tej chvíli by Hermíne ani vo sne nenapadlo, že tento hotel, ktorému dali meno Dača, sa stane jej domovom…

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Agnes Martin-Lugand

Agnes Martin-Lugand

Agnes Martin-Lugand sa narodila v roku 1979 vo francúzskom prístavnom meste Saint-Malo. Predtým, ako začala písať knihy, pracovala ako psychologička. Jej debutom bol román Šťastný ľudia čítajú a pijú kávu a v jej rodnom Francúzsku aj po celom svete zaznamenal veľký úspech. V slovenskom jazyku vyšli aj jej ďalšie romány ako Smútok lásku neodplaví, Kvapka šťastia v rannej káve či Život je ľahký, nerob si starosti. Patrí medzi najúspešnejšie francúzske prozaičky, jej romány boli preložené do viac ako štrnástich jazykov a ich predaje prekročili hranicu dvoch miliónov kusov.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM