EN

Jej skrytá genialita

Marie Benedict


Nová kniha o významnej žene našich dejín z pera autorky bestselleru Jediná žena v miestnosti.
Svojím objavom zmenila svet. Cenu však získali traja muži. Rosalind Franklinová bola múdra, krásna, ale vždy tak trochu iná. Keď je poverená prácou na výskume štruktúry DNA, verí, že dokáže odkryť jej tajomstvá. Ešte pár röntgenových snímok a odhalí stavebné kamene života. A potom sa to konečne stane – dvojitá špirálová štruktúra DNA sa jej odhalí s dokonalou jasnosťou. Ďalší priebeh udalostí však Rosalind nikdy nemohla predvídať.

Informácie

Číslo dielu 5
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Denisa Jahičová
Počet strán 304
EAN 9788056627808
Dátum vydania 28.10.2022
Vek od 15
Formát 145x230 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Hmotnosť 0,57
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Svojím objavom zmenila svet. Cenu však získali traja muži.

Rosalind Franklinová bola múdra, krásna, ale vždy tak trochu iná. Či už pracovala v laboratóriu v Paríži, ktoré zbožňovala, alebo na univerzite v Londýne, medzi chladnými a odmietavými mužmi, jej najväčšou láskou bola veda. Tie nemenné zákony fyziky a chémie, ktorými sa riadia jej experimenty.

Keď je poverená prácou na výskume štruktúry DNA, verí, že dokáže odkryť jej tajomstvá. Ešte pár röntgenových snímok a odhalí stavebné kamene života. Už nikdy nebude musieť počúvať, ako sa na ňu sťažujú jej kolegovia, najmä Maurice Wilkins, ktorý by radšej spolupracoval s Jamesom Watsonom a Francisom Crickom, než s ňou.

A potom sa to konečne stane – dvojitá špirálová štruktúra DNA sa jej odhalí s dokonalou jasnosťou. Ďalší priebeh udalostí však Rosalind nikdy nemohla predvídať.

Silný román o žene, ktorá obetovala svoj život, aby objavila podstatu našej DNA, a ktorej obrovský prínos muži okolo nej zamlčali.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Príbehy mimoriadnych žien"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Marie Benedict

Marie Benedict

Marie Benedict je právnička s viac ako desaťročnou advokátskou praxou. Študovala históriu a právo a s rodinou žije v Pittsburghu. Štúdium histórie ju priviedlo aj k písaniu. Fascinujú ju príbehy žien z histórie, ktorým chce vzdať hold a ukázať ich výnimočnosť. Slovenskí čitatelia a čitateľky tak mohli spoznať silný príbeh Hedy Lamarrovej, holywoodskej ikony a zároveň vedkyne v románe Jediná žena v miestnosti, V tieni Einsteinai, Jej skrytá geniality či záhadný príbeh zmiznutia známej spisovatelky v románe Tajomstvo Agathy Christie.
Zobraziť profil autora

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Jej skrytá genialita

Výnimočných žien v histórii je mnoho, no neraz ich cesta za úspechom bola plná prekážok. O jednej z takýchto žien napísala aj svoj další román Marie Benedict, ktorá sa vo svojej tvorbe venuje často neznámym, ale kľúčovým ženám z minulosti. Rosalind Franklinová pochádzala zo zámožnej a významnej židovskej rodiny z Anglicka. Jej vášňou však vždy bola veda, čím sa v mnohom vymykala svojej rodine a...
NAPÍŠTE NÁM