EN

Rok prasaťa

Carmen Mola


Nikto sa nevráti z pekla bez ujmy. Tretí prípad komisárky Eleny Blanco.
Po odchode Eleny Blanco od polície vedie Útvar kriminálneho vyšetrovania Chesca. Na oslave čínskeho Nového roka sa zoznámi s mužom, s ktorým strávi noc, a ráno sa prebudí spútaná v miestnosti, kde páchne ako v chlieve. Keď sa nikomu nedarí s Chescou spojiť, začne sa pátranie. Na pomoc prichádza aj Elena, ktorej priateľkino zmiznutie nie je ľahostajné. Stopy ich zavedú na starú prasaciu farmu, kde si uvedomia, že Chescu vlastne nikdy nepoznali, a netušia, či ju stihnú ešte zachrániť.

Informácie

Jazyk slovenčina
Prekladateľ Milan Kopecký
Počet strán 352
EAN 9788056640746
Dátum vydania 26.7.2024
Vek od 18
Formát 130x200 mm
Vydavateľstvo Lindeni
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Nikto sa z pekla nevráti bez ujmy.

Je posledná noc čínskeho roka, začína sa Rok prasaťa. Po odchode Eleny Blanco od polície vedie Útvar kriminálneho vyšetrovania Chesca. Plánuje zúčastniť sa veľkolepých osláv Nového roka spolu s Ángelom Záratem, ktorý však rande na poslednú chvíľu odriekne. Chesca sa na oslave zoznámi s istým mužom, strávi s ním noc, no na druhý deň sa prebudí spútaná v miestnosti, kde páchne ako v chlieve.

Keď sa ďalší deň nikomu z tímu nedarí s Chescou skontaktovať, začína sa pátranie. Na pomoc im prichádza aj Elena, ktorej priateľkino zmiznutie nie je ľahostajné. Ukáže sa, že Chesca pred všetkými skrýva krutú minulosť, ktorej sa chcela raz a navždy zbaviť. Elenu s tímom zavedú stopy na starú prasaciu farmu, kde si uvedomia, že Chescu vlastne nikdy poriadne nepoznali, a netušia, či ju stihnú ešte zachrániť.

Po ohromujúcom úspechu románov Cigánska nevesta a Purpurová sieť sa Carmen Mola vracia v tretej časti série s inšpektorkou Elenou Blanco s novými šokujúcimi postavami a príbehom „nevhodným pre citlivých čitateľov“.

Súbory na stiahnutie

pdf Ukážka.pdf

Ďalšie tituly z rady "Komisárka Elena Blanco"

Uživateľská recenzia

Žiadne užívateľské hodnotenia nie sú dostupné.

Vaše hodnotenie

Používateľskú recenziu môžu vkladať len registrovaní užívatelia

 Prihlásiť
Autor knihy
Carmen Mola

Carmen Mola

Carmen Mola bola dlho záhadou na španielskej literárnej scéne. Napriek obrovským úspechom jej kníh nikto nevedel, kto sa za týmto menom skrýva. Až keď v roku 2021 získal triler Beštia prestížne ocenenie za najlepší román v španielčine Premio Planeta de Novela, s ktorým je spojená aj finančná odmena milión eur (viac, ako získa laureát Nobelovej ceny za literatúru), vyšlo najavo, že za pseudonym sa skrýva trojica španielskych autorov trilerov a úspešných scenáristov Jorge Díaz, Agustín Martínez a Antonio Mercero. Ich knihy pod hlavičkou Carmen Mola s hlavnou hrdinkou, vyšetrovateľkou Elenou Blanco, oceňujú rovnako kritici aj čitatelia.
Zobraziť profil autora
NAPÍŠTE NÁM